займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Yüzme ve Yüzme Havuzları

yuzme

Günümüzde herkes spor yapmakta konumuna ve serbest saatlerine göre uygun olan spor stilini kendine belirlemektedir. Yapacağı spor dalına kendi başına veya bir uzmandan yardım alarak spor yapılır. Ama yine de bir spor merkezine yazılmak en doğru hareket olacaktır. Yine de sporlar arasında tüm kasları çalıştıran ve en çok kalori yaktıran spor dalı yüzmedir. Havuzda ya da denizde yapılan belirli saatler arasında yapılan yüzme sporu çok fazla kalori yaktırdığı gibi aynı zamanda vücutta bulunan tüm kasları çalıştırırak vücudu rahatlatır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Spor dalları arasında en keyifli olan spor yine yüzmedir. Eğer ki çocuğunu herhangi bir spor dalına yönlendirmek herhangi bir spor kursuna yollamak isterseniz yüzme kurslarını tavsiye edeceğim. Yüzme gelişmekte olan çocuklarda boy uzaması kemiklerin güçlenmesi ve kasların gelişmesi gibi etki edeceğinden sağlıklı olmalarını sağlayarak güzel bir fiziğe sahip olmalarını sağlar. Yüzme sporu kendi arasında pek çok dala bölünür. Bunlara da yüzme stili denir. Bu stiller kravl kurbağa kelebekleme ve klasik stildir. Yüzmeyi öğrendikten sonra kendinize uygun olan veya hoşlandığınız bir stili seçebilir ve bu stilde kendinizi geliştirip yüzmeyi daha da ilerletebilirsiniz. Türkiye’ de yüzme sporu ilk kez modern olarak bin dokuz yüz yetmiş üç yılında Galatasaray Sultaniyesi’nde açılmıştır. Burada yüzme dersini fransız bir hoca vermiştir. Böylece İstanbul’da ilk yüzme kursu hizmet vermeye başlamıştır. İstanbuldaki ilk yüzme yarışının en belirgin kanıtı ise Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde Kağıthane şenlikleri sırasında yapılmış olduğu yazmaktadır. İstanbul’da günümüzde asya kıtasında ve avrupa kıtasında modern yüzme kursları açılmıştır. Bu kurslar dalında kariyer yapmış olan spor hocalarının gözetiminde yapılmaktadır. Üstelik hijyenik ortamlarda verilen bu yüzme kurslarında güvenlikte kusursuz olarak yürütülmektedir.

 

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>