займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Yurt Dışında Okumak İster Misiniz?

mba

Günümüzde eğitim alanında sorun yaşayan ülkeler pek az diyebiliriz. Eğitim olanakları eğitim taleplerini karşılar nitelikte. İlkokuldan başlayıp üniversiteyle son bulan eğitim öğretim hayatı eskiye nazaran pek çok yenilikler getirdi, hele ki içerisinde bulunduğumuz bilim ve teknoloji çağı eğitim sektörünü dehada destekliyor. Önceden erişmek istediğiniz bir bilgi için haftalarca belki aylarca uğraşmanız gerekiyordu, ama artık günümüzde gelişmiş ansiklopediler ve internet erişimi sayesinde dilediğiniz bilgiye kolayca ulaşabiliyorsunuz.. Özellikle ülkemizdeki eğitim şartlarını göz önüne alırsak eskiden il dışında bir üniversite kazanan bir çocuk ekonomik olanaklar sebebiyle okuluna gidemiyordu. Ama artık kurum ve kuruluşların eğitime destek amaçlı verdiği burslar sayesinde özelliklede devletin verdiği burslar sayesinde öğrenciler artık rahatça gurbete gidebiliyor. Bunu birde yurtdışı bakımından ele alalım Yurtdışında okumak diploma yükseltme anlamında ve okulu bitirip memleketine döndüğünde daha kolay iş bulabildiğinizi düşündüğünüzde bu fikre sıcak bakıyorsunuz. Avrupa’ya gitmek size değişik dil ve değişik kültürleri öğrenmede yardımcı oluyor. Ülkemizde de birçok öğrenci özellikle master, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini yurt dışında gerçekleştirmekte, çoğu öğrencide MBA programlarını okumak amaçlı gitmekteler. Dilerseniz sizlere MBA programlarıyla ilgili kısaca bilgi verelim.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

MBA yani İngilizce okunuşu (Master of Business Administration) Türkçe karşılığı ise işletme ‘’Yönetimi yüksek Lisansı’’  atılımcı işadamı ve iş kadınlarına yönelik geliştirilmiş, ekonomik lisansüstü yeterlilik belgesi veren bir programdır bu programın amacı öğrencilerini rekabetçi bir ticaret ortamında yönetim görevi üstlenebilecek hale getirmektir. Bu program ilk mezunlarını ABD’deki Dartmouth College’den 1902 yılında vermiştir. Buda MBA programının eski ve köklü bir program olduğunu gösterir ayrıca e-MBA olarak bilinen türü uzaktan eğitim şeklinde Türkiye’deki bir çok vakıf ve bazı devlet üniversitelerinde okutulmaktadır. En pahalı MBA programları ise University of Pennsylvania’nın Wharton School of Business’ın California’daki ve Pennsylvania’daki kampüsleridir. Bu üniversitelerin 2 yıllık eğitim ücretleri 162.300 dolar ve 172.200 dolar arasında değişiyor.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>