займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Yumurta Akı Faydaları

yumurta akı faydaları

Mutfağımızın vazgeçilmez besinlerinden yumurtanın beslenmekten başka güzelliğimize katkıları olabileceğini biliyormuydunuz? Ve daha bir çok şeylere… Şimdi bunları anlatmaya başlayalım.

  • Yumurta akı cildi temizler sıkılaştırır
  • Yanıklara faydalıdır
  • Peeling etkili bir maskedir

Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Hazırlanışına gelince bir yumurta akını iyice çırpın bir kaşık yulaf ezmesi ve biraz bal koyup karıştırın yüzünüze boynunuza yedirip bekleyip on dakika kurumasını bekleyin durulayın.
Sıkılaştırıcı maske: Bir yumurta akını az bir alkolle karıştırın ve maske yapın on dakika sonra durulayın.
Yağlı ciltler için maske: Bir yumurta akını iyice çırpın bir kaşığı limon suyu ile karıştırın bekletmeden yüzünüze boynunuza sürün kuruyunca durulayın.
Göz altları için maske: Yumurta akını iyice çırpın göz altlarına ince bir tabaka sürün kurumasını bekleyin kuruyunca ince bir tabaka daha sürün ve makyajınızı yapın.
yanıklara hergün yumurta akı sürün. Yüksek protein içeriği ile cilt maskelerinin çoğunda bulunan yumurta cilt sıkılaştırma gözünekleri küçültme fazla yağı alma ve fazla yağ biriken gözenekleri temizleme gibi bir özelliği vardır. Düzenli olarak yumurta akı ile hazırlanan maskeler cildinizi siyah noktalardan ve sivilcelerden aknelerden temizler.
Yumurta akı ile akne maskesi hazırlanışı: Bir adet yumurta akını köpürene denk çırpın eğer cildiniz yağlıysa bir iki damla limon ekleyin yüzünüze sürün 15 dakika bekleyin haftada 1 2 kez devam edin.
Kırışıklıklar için yumurta akı maskesi: İnce kırışıkları ortadan kaldırır derinleri ise hafifletir, iki adet yumurta akını iyice çırpın köpürünce yuzunüze dairesel hareketlerle yayın otuz dakika bekleyin soğuk suyla yüzünzü yıkayın.
Yumurta akı b vitamini ve protein yönünden çok zengindir. İçeriğindeki selenyum damar sertleşmesini önler ve bazı kanser türlerinden korur. B kompleks vitaminleri kırmızı kan hücreleri üretimini arttırır ve üretimine yardımcı olur.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>