займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Yüksek Tansiyon Nedir?

yuksek_tansiyon

Yüksek tansiyonun bir diğer adı ise hipertansiyon dur. Kalbin kasıldığı, zamanda ölçülen yüksek tansiyon, kalbin gevşediği zaman ölçülen tansiyon küçük tansiyonu gösterir.
İşte bu yüzden iki türlü tansiyon türü vardır. Yüksek tansiyon ve küçük tansiyon. (Düşük tansiyon.)

Hastalık kesinlikle dikkatli olunması gereken ve kendine bakılması gereken bir hastalıktır. Kalp ve damar, felç ve görme bozukluğuna neden olabilen bir hastalıktır bu hastalık.
Ciddi bir hastalıkdır temkinli ve dikkatli olunması şart ve gereklidir. Tansiyonunuz ne kadar yüksekse damar yolu ve duvarı o kadar zorlanır. Ve akabinde damar sertliği oluşur.
Damar sertliği oluşursa da böbrekler ve bir çok organ hasar görebilir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Araştırmaya göre, alınan fazla kilo Yüksek tansiyonu yüksek derecede etkiliyor. Tuz tüketimi ise hiper tansiyonluların önemle dikkat etmesi gereken konulardan başında geliyor.
Alkol kullanan kesinlikle en az seviyeye hatta kökten bırakmalıdır, kesinlikle çok büyük zararı vardır. Moral ve diğer tüm aktifiteler bu hastalığın tedavi süresini daha hızlı ve olumlu yolda etkiler.

Her hastalık gibi bu hastalığıda dikkat edilmesi gerekiyor, yüksek tansiyondan hayatını kaybeden bir çok kişi mevcuttur.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>