займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Yeni Doğan Bebek İçin Nüfus Kayıt

bebek-kayit-islemleri

Yeni bir çocuğunuz doğmuşsa bu çocuk için ilk yapacağınız şey doğum kâğıdını almaktır. Doğum kâğıdını aldıktan sonra kendi nüfus cüzdanınız ve evlenme cüzdanınız ile anne veya baba fark etmez birisi kendi nüfus cüzdanı ile evlenme cüzdanı ile yani uluslararası aile cüzdanı ile nüfus müdürlüğüne başvurması gerekmektedir. Muhtarlıktan herhangi bir belge almaya ihtiyaç yoktur. Nüfus müdürlüğü bu çocuğu nüfus cüzdanını çıkarır, verir ayrıca evlenme cüzdanına da yeni doğan çocuğu işler. Bundan sonra muhtarlığa gidip çocuğun kaydını yaptırmak gerekir. Yoksa ilerde muhtarlıktan herhangi bir belge alınamaz yeni doğan çocuk için.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Çocuğunuz doğdu ve 1 ay içerisinde bazı sebeplerden dolayı gidemediniz ve kaydını yaptırmadıysanız bunun cezası vardır. Onun için 1 ay doluncaya kadar mutlaka nüfus müdürlüğüne kendiniz veya eşiniz nüfus kâğıdı ve uluslararası aile cüzdanı ile başvurmalıdır ve çocuğunu kaydettirmelidir. Bundan sonra muhtarlıktan kayıt işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>