займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Yaşayan Canlı Klonlama

klonlama

Klonlama ne demektir diye merak edenlere açıklama yapacak olursak; klonlama hayvan, bitki, insan gibi canlıların aynısının bir kopyası demektir. Bilindiği gibi ilk yaşayan canlı klonlama koyun üzerinde yapılmıştır.

İnsan klonlama da yapılmaktadır. İnsan klonlama yaşayan bir insanın kendisinin bizzat kopyasıdır. Klonlanan kişi yaşayan kişiden alınacak olan canlı hücrenin içinden hücre çekirdeği alınıp bu hücre çekirdeğinin bir bayan yumurtasına enjekte edilmesi ile kopyalanmaktadır. Bir nevi suni döllenme denilen yöntem ile benzerlik gösterir. İnsan kopyalama yapılırken hamilelik bayanlarda vücut hücreleri ile gerçekleşmektedir. Bilindiği gibi üreme hücreleri ile değildir. Tüm bireylerde milyonlarca sayıda hücre mevcuttur. Her kadın ve erkekte bulunan üreme hücreleri vücut hücrelerinde bulunan toplam kromozom sayısının yarısı kadar kromozom içerir. Doğal yollarla döllenme gerçekleştiğinde 23 kromozoma sahip olan erkek spermi ile 23 kromozoma sahip olan kadın yumurtasının birleşmesi ile gerçekleşir. Böylece yarı yarıya kadın ve erkekten gelen toplam 46 kromozom ile döllenme gerçekleşmiş olur. Böylelikle doğacak olan çocuk tüm kişilik özelliklerini ve karakteristik özelliklerini anne ve babadan eşit olarak alır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Klonlama da ise bu toplam 46 kromozom tek bir kişiden alındığı için doğacak olan çocuk bu kişi ile aynı özellikleri taşır. Yani bu durumda doğan bebek hücresi alınan kişinin bire bir kopyası olur. Benzer bir örnek verecek olursak vesikalık fotoğraflarınızın çoğaltılması gibi bir durum söz konusudur. Klonlama ile elde edilen bebekte tüm özellikler klonlanan kişi ile bire bir aynıdır. Klonlama ile her hangi bir bitkiden, hayvandan ve insandan vücut hücrelerinin herhangi biri ile bir çocuk üreyebileceği ve doğabileceği görüldü. Doğadaki hayvanların ve bitkilerin üzerinde yapılan klonlamalar üretkenliği arttırmak ve ortaya çıkan hastalıklara doğal bir tedavi kazandırmak amacı ile yapılmaktadır. Bu konuda herhangi bir kısıtlama ve yasaklama bulunmamaktadır. Dinimizde insanların başına gelen çaresiz ve tehlikeli olan hastalıklara çare bulunabilmesi için bitki ve hayvanların klonlamasına izin verilmiş ve hatta tavsiye edilmiştir. Yaşayan canlı klonlama anlatılan şekilde gerçekleşmektedir.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>