займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Yandex.Browser Yeni İnternet Tarayıcsı Geliyor

yandex.browser

Rus yapımı olarak piyasaya giren Yandex, Google ’ın alternatifi olarak dünya piyasalarında boy göstermektedir. Rusya yerel pazarlarından sonar ilk defa yabancı pazar olarak Türkiye piyasasına giren firma Türkiye de yüzdelik olarak küçük dilimlere hitap etse de sayı olarak ciddi kullanımlara ulaşmış durumdadırlar.

Gerçekten dünyaya Google ‘a rakip bir arama motoru daha gerekli miydi?

Google’a alternatif gerekliydi çünkü piyasa da tek konması, tek menünün ve olası erişim engellerine karşı da büyük bir riskti. Örneğin Google Çin piyasasından çıktığında ya da herhangi bir ülke de erişimi yasaklandığında ki okuruz hep böyle haberleri, çok ciddi kayıplar oluşmaktadır. Hem Google kendini alternatifsiz görerek fiyat oluşturmakta hem de alternatifsiz görerek hizmetlerini kendi çıkarlarına göre oluşturmaktaydı. Şimdi Yandex.Browser sayesinde ilk ciddi rakibinin nefesini ensesinde hissetmese de ayak seslerini Türkiye ve Rusya da duymaktadır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Yandex.Browser kurucusu olan şirket Türkiye pazarına çok ciddi yatırımlarla girmiştir. Öyle ki her sene artan internet kullanıcımız ve ciddi iç dinamik pazarımız internet girişimleri açısından gerçekten önem verilen ve gelecek vaat eden bir pazardır. Bu da Yandex.Browser arama motorunun ilgisini çekmiş ve komşu ülke olarak ilk dış piyasa yatırımlarını Türkiye ‘ye yapmışlardır.

Yandex.Browser eğer iyi iş çıkarırsa bunun avantajını yine biz süreceğiz. Çünkü Google reklam hizmetlerinden tutunda seo hizmetlerine kadar ücretli bir çok hizmetin hem hizmetini hem ücretini sadece keyfine göre belirlemiştir ve belirlemektedir. Eğer ciddi bir rakip doğarsa artık rekabet edilebilir bir piyasa olup, fiyatları ve hizmetleri kendileri değil rekabetleri belirleyecektir. Tabii olası bir kartellik bazında iş birlikleri olmazsa bu iki büyük arama motorunun ki böyle bir şey ummuyoruz.  Bu çeşitlenecek hizmetler ve rekabetin getireceği fiyat avantajı gerçekten çok olacaktır. Ancak bu uzun yıllar alabilir çünkü hala Google Türkiye de ve dünya da %90 ‘ın üstü pazar payına sahip bir şirkettir. Bu da neredeyse hala tek başına bir sektörü yönetebiliyor anlamına gelmektedir.

Yandex.Browser hizmetlerinin ve fiyatlarının hakkında yakın bir gelecekte kafamızda tüm soru işaretleri de kalkar ve piyasa da kartlar yeniden dağıtılarak piyasa şekillenir.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>