займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Work and Travel Nedir?

WORK_AND_TRAVEL

Work and Travel, Türkçe anlamı “Çalış ve Gez” olan, ülkemizde aracı firmalar sayesinde kişiyi yurt dışına yollayarak hem çalışıp para kazanmasını hem de bol bol pratik yaparak yabancı dilini geliştirmesine olanak sağlayan bir sistemidir. Amerika eğitim sistemi tarafından başlatılan bu sistem, programa katılan öğrenciler için farklı kültürlerle tanışarak, kendilerini ve yabancı dillerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.

Work and Travel uygulaması için ön şart 18-28 yaş aralığında üniversite öğrencisi olmaktır. Sınır not ortalaması sistemine göre seçimi yapılan öğrenciler için bu not aracı firmalarca değişkenlik gösterse de genelde not ortalaması 4 üzerinden 2 olan bir sınırdır. Bu kriterleri karşılayan tüm öğrenciler bizzat konsolosluğa başvurarak ya da aracı firmalarla anlaşarak Work and Travel hayallerini gerçekleştirebilirler.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Work and Travel aracı firmalarının talep ettiği fiyat biraz daha fazla olsa da avantajları öğrencilerin yabancı ülkede çalışacakları yerin ya da kalacakları yerin önceden ayarlanabilir olmasıdır.

Work And Travel uygulamasına katılan kişiler genellikle eğlence ve turizm sektörlerinde iş bulabilmektedirler. Ve bu uygulamaya önceden katılan kişilerin tecrübelerine göre çalışılan bu iş Work and Travel masrafını 1-1,5 ay içerisinde amorti edebilmektedir. Çalışılan işin ücret uygulaması saatlik ücret esaslıdır. Yani kişi masraflarını 1 aydan kısa sürede de karşılayabilir, 3 ay içerisinde de…

Work and Travel, çalışma kriterlerini öncelik esasına göre belirlemektedir. Bu da programa ne kadar erken başvurursanız yurtdışında gireceğiniz işin saatlik ücretinin o kadar dolgun olacağı anlamına gelmektedir. Bu programa katılacak kişilerin başvuru, vize, ilk masraflar için yaklaşık 2,500 dolar giderleri olmaktadır.

Ufak bir ek bilgi daha vermek gerekirse bazı yerlerde kısaltma olarak WAT olarak ta görebilirsiniz word and travelin kısaltımını.


Etiketler: , , ,

2 Yorum Work and Travel Nedir?

  1. Mert diyor ki:

    Sayenizde konuyla ilgili çok bilgi edindim.Şuanlık ilk hedefim bunu uygulamak olacak :)

  2. Trwat diyor ki:

    Küçük bir ekleme yapmak istiyorum. Work and Travel programına katılanlardan bazıları yukarıda yazıldığı gibi 1,5 – 2 ayda masrafları kadar kazanabiliyor, fakan 3 – 3,5 ay boyunca yaptığı masrafları kazanamayan Work and Travel öğrencilerinin de sayısı az değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>