займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


WINDOWS 8 ve WINDOWS 8.1 İŞLETİM SİSTEMİLERİNDE KURTARMA DİSKİ OLUŞTURMA

windows 8

Windows kullanıcılarına işletim sistemlerinde meydana gelebilecek arıza durumunda zorluk çekmeden sistemi eski haline getirmeleri için yerleşik bir sistem sunuyor ve bu sistem ile işletim sisteminizi bir USB Sürücü (Bellek) yedekleyerek herhangi bir sorun durumunda bu sürücü ile kurtarma imkanı sunuyor. Bu işlemin nasıl yapılacağını anlatmaya geçmeden önce biraz daha detaylı bilgi verelim.

Öncelikle bu işlem neden önemli, zamanla gelişen teknolojiden ötürü özellikle Dizüstü bilgisayar üreticileri artık ürünleri ile beraber CD/DVD vermemekte ve bu kurtarma bölümünü hard disk içinde gizlemektedirler. Olası bir hard disk sorununda ise bu bilgilere erişmek imkansız hale gelecektir ve sistem çalışmayacaktır. Böyle bir durumda USB sürücü ile sistem çalıştırılabilecektir.

Diğer önemli nokta ise bu işlem bilgisayar içeriğinizi değil işletim sistemine ait dosyaları yedekleyecektir. Yani bilgisayardaki kişisel dosya ve klasörlerinizle alakası yoktur. Gerekli yedeklemeleri başka yollarla kendiniz yapmanız tavsiye edilmektedir.

Bu işlemde kullanılacak olan USB Bellek başka bir amaç için kullanılmayacaktır. Yani ya sadece kurtarma diski olarak kullanabileceksiniz ya da normal USB bellek olarak. İşlem sırasında eğer USB Bellek’te herhangi bir dosya veya dosya kalıntısı varsa sistem otomatik olarak bunları silecektir. Gerekiyorsa yedek alınmasını önermekteyiz.

USB kurtarma sürücüsü oluşturmak için

 1. Parmağınızı ekranın sağ tarafından içeri doğru kaydırın ve Ara‘ya dokunun.
  (Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidin, fare imlecini aşağı indirin ve ardından Ara‘ya tıklayın.)
 2. Arama kutusuna kurtarma sürücüsü yazın, sonra Kurtarma sürücüsü oluştur’a dokunun veya tıklayın.

Yönetici parolası girmeniz veya seçiminizi doğrulamanız istenebilir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

 1. Kurtarma sürücüsü aracı açıldıktan sonra Bilgisayardaki kurtarma bölümünü kurtarma sürücüsüne kopyala onay kutusunun seçili olduğundan emin olun ve İleri’ye dokunun veya tıklayın.

Not

 • Bilgisayarınızın bir kurtarma bölümü yoksa işaret kutusu gri olur ve kurtarma sürücüsünde yalnızca kurtarma araçları ve önyüklenebilen bir görüntü olur; bilgisayarınızı yenilemek veya sıfırlamak için bir kurtarma görüntüsü yer almaz.
 1. En az ekranda gösterilen boyutta bir USB flash sürücüsünü bilgisayarınıza takın.
 2. Kurtarma sürücünüz için kullanmak istediğiniz USB sürücüsüne, sonra da İleri’ye dokunun veya tıklayın.
 3. Oluştur’a dokunun veya tıklayın.

Kurtarma görüntüsü ve gerekli kurtarma araçları USB flash sürücünüze kopyalanır; bilgisayarınıza ve kurtarma görüntüsünün boyutuna bağlı olarak bu biraz zaman alır.

 1. İşlem tamamlandığında aşağıdakilerden birini yapın:
 • Kurtarma bölümünü bilgisayarınızda tutmak istiyorsanız Son’a dokunun veya tıklayın.
 • Kurtarma bölümünü bilgisayarınızdan kaldırmak ve diskte yer açmak istiyorsanız Kurtarma bölümünü sil’e dokunun veya tıklayın. Sonra Sil’e dokunun veya tıklayın. Bu eylem, kurtarma görüntüsünün saklandığı disk alanını boşaltır. Kaldırma işlemi tamamlandığında Son’a dokunun veya tıklayın.
 1. USB flash sürücüyü kaldırın.

Bu artık sizin Windows 8.1 kurtarma sürücünüzdür, bilgisayarınızı yenilemeniz veya sıfırlamanız gerektiğinde bu sürücüye ihtiyacınız olacaktır. Bu sürücüyü güvenli bir yerde saklayın ve başka dosya veya verileri depolamak için kullanmayın.

Notlar

 • Bilgisayarınız Windows 8 ile geldiyse ve Windows 8.1 sürümüne yükselttiyseniz, kurtarma sürücünüzde Windows 8olur ve bilgisayarınızı yeniledikten veya sıfırladıktan sonra Windows 8.1 sürümüne yükseltmeniz gerekir.
Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>