займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Web Tasarım’da Özgünlüğün Önemi

web-tasarim

Günümüzün en büyük yardımcılarından biridir İnternet. Hemen her türlü konuda ve ihtiyaç durumunda İnternet’ten faydalanır, aradıklarımızı çok daha rahat bir biçimde bulabiliriz. Peki, bunu nasıl yapıyoruz? Bunu, oluşturulmuş bir çok farklı web sitesi sayesinde yapabiliyoruz. Hemen her türlü konuda, bir çok farklı web sitesi ve çeşitli içeriklerde hizmet sunan kapsamlı platformlar, bizlere aradıklarımızı bulma imkânı tanıyor.

Tabii, bu konuda yeni bir çok İnternet sitesi de kuruluyor, insanlara hizmet sunmak adına çeşitli web siteleri yayın hayatına başlıyor. Peki, bu sitelerin hazırlık süreci hakkında hiç düşündünüz mü? Bu siteler nasıl hazırlanıyor? Gördüğümüz görseller, çizimler bize nasıl ulaşıyor? İşte, tam bu aşamada Web tasarım konusu devreye giriyor. Bir İnternet sitesinin kurulması için gerekli olan en temel iki unsurdan biri olan Web tasarım ile, bir çok İnternet sitesinin gördüğünüz halleri çizilir, insanlara sunulur. Biz, bu çizimler ile ilgili bir konuya değineceğiz. Özgünlük konusuna.

Web Tasarım’da Başarının Anahtarı; Özgünlük


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Evet, giriş kısmında da bahsettiğimiz gibi, hemen her türlü ihtiyacımızı giderme aşamasında bir çok farklı İnternet sitesi mevcut ve hepsi için farklı bir web tasarım çalışması söz konusu. Lakin, bu durum her geçen gün kötü bir hâl alıyor. Bir çok tasarımcı, büyük ve ses getirmiş projelere özeniyor, onları taklit etmeye çalışıyor. Oysa ki bu çok yanlış. Çünkü, farklı bir platformun başarısı, faklı olduğu için vardır. Siz, onları taklit ederek bir başarı elde edemezsiniz. Bu nedenle de, yapacağınız her web tasarım çalışmasın da, önce kullanılacak sitenin içeriği, hedef kitlesi, kullanıcı uyumu ve şıklığı gibi konulara dikkat etmeli, akabinde özgür bir şekilde düşünmelisiniz.

Eğer, yayınlanacak olan sitenin içerikleri ve hedef kitlesi ile orantılı olarak özgür bir düşünce içerisinde yer alır, bu doğrultuda çizim yapar iseniz, gerek kullanıcı yani hedef kitle ile uyumlu, gerek daha farklı ve başarı potansiyeli yüksek bir tasarım yaratabilirsiniz. Unutmayın, farklılık ve özgünlük her zaman başarının ilk unsuru olmuştur. Hele ki, insanların direkt olarak gördüğü görsel bir konuda özgün olmak, onlara içerik ile uyumlu bir görüntü sunmak, sizlere başarıyı getirecektir.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>