займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Uzungöl İnsanları Cezbediyor

uzungol

Uzungöl Trabzon İlinin Çaykara İlçesindedir. Şehir merkezinden iki saatlik bir yolculukla Uzungöl’e ulaşmak mümkündür. Uzungöl doğal oluşumla meydana gelmiş bir doğa harikasıdır. Uzungöl heyelan sonucu oluşmuş bir göl olup, coğrafya konularına girmiş bir göldür. Uzungöl Çaykara’daki dağların ortasında kalmış çok güzel bir doğa resmidir.

Yazın farklı, kışın farklı bir doğa güzelliğine sahip olmakla birlikte her iki mevsimde de turist çekmektedir. Yazın doğanın yeşermesiyle inanılmaz bir görüntüye sahip olan Uzungöl, Trabzon şehrinin önemli gelir kaynaklarından biridir. Kışın ise bembeyaz bir yapıya bürünen Uzungöl kartpostallara resim olmaktadır. Türkiye’nin her yerinden gelen turistler Uzungöl kartpostallarını bütün sevdikleriyle paylaşmaktadır. Uzungöl turizm açısından gün geçtikçe gelişmektedir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Çok leziz yemekler yapan lokantaları ve ahşap evleri ile ilgi çekmektedir. Uzungöl’e gidipte Kiremitte Tereyağlı Alabalık ya da Saçta Balık Kavurma yiyerek Uzungöl’ün ve doğanın eşsiz manzarasını izlemek, eş benzeri olmayan bir zevktir. Bu sebeple mutlaka gidilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Ancak son zamanlarda HES projeleri sebebiyle Uzungöl’ün doğal yapısı bozulmuş olup tahrip edilmiştir. Yöre halkının protestolarına ve tepkilerine rağmen Etrafı beton duvarlarla örtülüp doğal yapısına ve eşsiz güzelliğine zarar verilmiştir.  Bu sebeple bir süre Türkiye’nin gündemini meşgul eden Uzungöl, bu tür şeylerle değil, doğal güzellikleriyle gündeme gelmelidir. Türkiye’ye ve Trabzon’a gelir ve kazanç sağlamaya devam etmelidir. Uzungöl’e gidip en az bir gün konaklayıp ruhunuzu dinlendirmelisiniz. Herkesin planlayıp bu zevkten mahrum kalmaması gerekir.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>