займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Uyku Bozukluklarında ki En Temel Sebepler!

uykusuzluk

Uyku, bir insanın en temel ihtiyacıdır. Bu nedenle de, doğru ve bilinçli bir biçimde kişinin uykusunu alması; gerek sağlık, gerek daha verimli bir yaşam için oldukça önemlidir. Bu nedenle de, uyku bozuklukları yada uykusuzluk gibi sorunlarda doğru adımlar atılması, bu sorunların giderilmesi; bireyler için büyük önem taşımaktadır.

Peki, uykusuzluğun en temel sebepleri nelerdir? Genel anlamda baktığımız zaman; uykusuzluğa neden olan bir çok farklı unsur ve sebep görebiliriz. Bu durumları; öncelikle, uyku bozuklukları çeşitlerini ele alarak, akabinde; nedenlerini sıralayarak daha net bir şekilde görebiliriz.

Uyku Bozuklukları ve Grupları

1) Primer yani birincil olan uyku sorunları/bozuklukları,
2) Herhangi bir ruhsal sorun ile ilişkili olan uyku bozuklukları,
3) Tıbbi sorunlara bağlı olan uyku bozuklukları,
4) Çeşitli ilaç yada madde kullanımına bağlı uyku bozuklukları.

Gördüğünüz gibi, uyku bozukluklarını 4 temel başlık altında ele alabiliriz. Şimdi; bu unsurlara neden olan temel sebepleri ele alalım.

Uyku Bozukluklarına Neden Olan Temel Sorunlar, Hatalar


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

a) Yeterince düzgün ve planlı bir yaşama sahip olunmaması,
b) Gerek iş hayatında, gerek özel hayatında bilinçsiz bir biçimde hareket edilerek, var olan işleri düzensiz bir şekilde çözüme kavuşturmak,
c) Ruhsal açıdan çeşitli sorunlara sahip olmak ki bu unsuru düşünce sorunları da kapsamaktadır,
d) Ciddi anlamda sigara, alkol yada benzeri maddelerin sıkça kullanılması,
e) Aşırı stres ve korku halleri.

Sizlerin de gördüğü gibi, yukarıda ki temel unsurlar, uyku konusunda sorun yaşanmasına neden olan başlıca nedenlerdir. Bu ve buna benzer durumlarda, bireysel olarak müdahaleler yapılması oldukça önemlidir. Eğer, bireysel olarak yaptığınız müdahaleler yada aldığınız önlemler olumlu sonuçlar sunmaz ise; kısa süre içerisin de bir uzmana danışmanız, profesyonel destek almanız oldukça önemlidir.

Unutmayın; her türlü uyku bozukluğu, önce sağlığınızı, ardından vücut yapınızı ve tüm yaşantınızı olumsuz olarak etkiler. Bu nedenle de, gerekli önem verilerek; çözüm bulunması oldukça ciddi bir konu olmaktadır. Aksi halde, ciddi sorunlar yaşanabilir.


Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>