займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Unutulmaz Film Karakterleri

hayali-karakterler

Çocukluğumuza, gençliğimize, orta yaşlarımıza hatta yaşlılıklarımıza damga vuran, hepimizin kendilerini unutturmayacak hayali kahramanları vardır. Her yaş döneminde bu kahramanlar bize çok şey ifade eder ve her hatırladıkça oynadıkları film tekrar bir gözümüzde canlanır ve o anları kahramanlarımız ile yaşarız. Unutulmaz hayali kahramanlarımızı kısa kısa yazmak gerekirse;

Esaretin Bedeli – Endy Duffrent

Endy Duffrent eşini çok seven başarılı, zeki ama iletişimi zayıf birisidir. Eşini aldatırken yakalar ve yüksek doz alkol alır. Eşi ve sevgilisi o gece öldürülür. Cinayetler Endy Duffrent’ in üstüne kalır. Hapishanede aylarca kimseyle konuşmaz, ilk iki yılında tecavüzlere uğrar ve sonunda hapishane düzeninde düzene, kendisinden bir şeyler katarak alışır. Bir süre sonra hapishanenin tüm mali işlerinden, hapishane müdürünün tüm pis işlerinin kayıtını tutar ve gardiyanların banka sektörüyle ilgili tüm işlerini halleder. Hapishane de saygın bir mahkum olan Endy Duffrent yaşanan olaylar sonucu bir gece ortadan kaybolmuştur. Hapishane de 20 yıl yattıktan sonra metrelerce delik  açtığını ve onu sadece taş oyma çekici (küçük çekiç) ile yaptığının farkına varmışlardır. Kahramanımız bize umudun ve sabırla çalışmanın sonucunu çok iyi öğretir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

1992 yapımı bu film dünyaca ünlü ve film derecelendirme konusunda tek gerçek referans alabileceğiniz site olan imdb.com da 9.2 puanla 1. Dereceyi almıştır.

Olağan Şüpheliler – Kaisher

Esrarengiz bir olay gerçekleşmiştir. Bir tekne içinde ki tüm adamlar öldürülmüş fakat hiç bir şey çalınmamıştır ve o gecen bir sakat adam ve yoğun bakımda yanmış bir adam kurtulur. Pekala, o zaman bu cinayetler neden yapılmıştır.

Güvenlik güçleri yaşayıp yaşamadığını bilmediği hatta gerçekte hiç var olup olmadığını bilmediği bir adam ismiyle sık sık karşı karşıya kalır. Bu isim Kaisher S. ‘dir. Kaisher ismi yine bu olayda geçmiştir ancak efsane haline dönüşen bu ismi bu sefer güvenlik güçleri bulabilecekler midir?

Güvenlik güçleri olaydan kurtulan sakat adamı saatlerce sorgular ve sakat adam korkaklıkla bu soruları cevaplandırır. Sonra güvenlik güçleri sakat adamın suçsuz olduğuna karar verir ve bırakır. Sonra anlaşılır ki o sakat adam, müthiş zekaya sahip, efsanevi bir suçlu ve kusursuz bir yalancıdır.

Bundan Sonra ki yazılarda diğer unutulmaz kahramanları ele almaya devam edeceğiz.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>