займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Twitter’da TT Nasıl Olunur?

twitter-tt-olma

İnsanların günümüz toplumunda özellikle Avrupa ve Amerika gibi kıtalarda bireyselliğe yöneldiği için çoğu insan iletişim kurmakta güçlük çekiyor. İnsanlar artan bu iletişim arzusuyla, gelişen internet ağlarıyla birlikte iletişime geçebilmektedir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Buna örnek olarak twitter vb. sosyal ağları verebiliriz. Bu twitter gibi sosyal ağlarla güven ve rahatlık içinde iletişim kurulmaktadır. Günlük hayatta dile getiremediği düşüncelerini twittter da söyleyebilmektedir. Twitter da insanlar istedikleri kişiyi takipçileri listesine ekleyerek onların paylaştığı birçok şeyden haberdar olabilmektedirler. Bu takipçi listesinde sınır olmadığı gibi isteyen istediği kişiyi takip listesine ekleyebilmektedir. Hayran oldukları kişilerin sosyal yaşantılarını merak edenler onları twitter hesaplarından an ve an takip edebilmektedir. İstediği kaynaktan istediği zaman anlık haber alıp, bu haberleri paylaşabilmektedir. Bunu görsel ve yazılı bir şekilde yapabilmektedir. Bir ülkenin önemli devlet adamları dahi twitter hesaplarından oldukça önem teşkil eden konuları takipçilerine ulaştırabilmektedirler. Bu sosyal ağ karmaşasının içinde yararlanan sadece bireyler değil, aynı zamanda firmalarda bundan yararlanabilmektedir. Bu firmaların kendilerine ait ürünlerin reklamlarının tweetlerini paylaşarak, daha fazla müşteri sayısına ulaşabilmektedir. Daha önceki yıllarda twitter, İngilizce olduğu için özellikle yabancı dil bilmeyen Türk kesimi bu sosyal ağdan yararlanamamaktaydı. Şimdilerde ise twitter kullanmak daha kolaylaştı. Çünkü artık Türkçe olarakta kullanıcılarına kolaylık sağlayabilmektedir. Böylelikle twitter kullanan sayısı Türkiye’de de artmıştır. Twitter da İngilizcesi trending topics olan ve popüler konu anlamına gelen TT olma kavramı vardır. O gün içerisinde veya öncesinde o ülkede en çok konuşulan konu o günün TT’si oluyor. Örneğin; o gün veya o an birçok kişi tarafından tweet’lenen, herhangi bir dizi veya konu en çok tekrarlanan kelimeye göre o gün sonunda TT oluyor.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>