займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Türkiyede Golf Sporu

Close-up of Golf Club and Golf Ball

Golf sporu yurt dışında yaygın olmasına rağmen aslında Türkiye’de 1895 yılından bu yana oynanmaktadır. Golf sporu biraz pahalı bir spordur. Buna rağmen golf adeta bir yaşam stilidir. Golf oynamaya başlayan kişiler golften asla vazgeçememektedir. Uzun yıllar önce ülkemizde de oynanan golf o yıllarda küçük bir grup tarafından oynanmış ve o günün koşullarında o küçük grup ile kalmış yaygınlaşamamıştır. Ama son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşmış olan golf pek çok kişinin deneyerek başladığı fakat golften kopamadığı bir spor olmuştur.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Günümüzde golf oynamak isteyen gruplar veya kişiler için İstanbul’da İstanbul Golf Kulübü kurulmuştur. Oldukça modern olan bu kulüp İstanbul’un orta yerinde doğal bir park olarak olarak göz doldurmaktadır. Şehirin kirli havası gürültüsü ve trafiğinden sıkılanlar için golf dinlendirici bir spor olabileceği gibi aynı zamanda doğal bir ortamda oynandığı için temiz havada alacaksınız demektir. İstanbul Golf Kulübü’nün on iki delikten oluşmuş olan sahası bin dokuz yüz on dört yılının sonlarına kadar Okmeydanı’nda bulunmakta idi. Bu arada Bebek’te bin dokuz yüz on bir yılında kurulan Boğaziçi Golf Kulübü de varlığını uzun yıllar sürdürmüştür. Türkiye’de bulunan ilk golf sahası İngiliz Büyük Elçisi tarafındanbin sekiz yüz doksan beş yılında dönemin Osmanlı Padişahı tarafından alınan izin ile kurulmuştur. Onsekizinci yüz yılın sonlarına doğru Osmanlı Devleti’nin ileri gelenlerinin bu sporu merak ederek oynamaya başlaması sonucu yaygınlanmış Batıda ‘ da bu sporu merak ederek ve Osmanlı Devleti’ni örnek almaları sonucunda yaygınlanmıştır. Bu yaygınlaşma aşamasına rağmen kriket tenis golf kürek ve yelken gibi o dönemlerde ilgi görmemiş fakat günümüzde yaygınlaşmaya başlamıştır. Genelde şehrin ileri gelen zenginleri golf oynamışlardır. Golf yapılması pahalı olan bir spor çeşididir.

 

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>