займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Tsvetkov ve Kültür Haritaları

yanko tsvetkov

Dünya çeşitli ilginçliklere sahip olmaya devam ediyor. Son zamanların en popüler konularından biri Tsvetkov’un hazırladığı ilginç haritalar. Tüm dünya bu haritaları konuşmaya devam ediyor. Tamamen 33 yaşında ki tasarımcının arkadaşlarını eğlendirmek adına hazırladığı bu ilginç haritalar onun dünyanın ilgisini çekmesine neden oldu. Bugünlerde herkes Yanko Tsvetkov’u konuşmaktalar.

Tsvetkov, hazırladığı bu ilginç haritalara 2009 yılında ki Ukrayna ve Rusya arasında yer alan doğalgaz kavgasından aldığı ilhamla başlamış. Tasarladığı yaşadığım yer olarak adlandırdığı ilk haritada Rusya ‘Paranoyak Petrol İmparatorluğu’ iken, Ukrayna ise ‘ Doğalgaz hırsızları’ olarak nitelendiriliyor.

Tasarladığı bu haritaların gördüğü ilgiye kendisi de şaşıran Tysetkov Sadece arkadaşlarımı eğlendirmek istiyordum. İnternet koyduğumda gördüğü ilgiye oldukça şaşırdım. Daha sonra bu işe odaklanarak daha fazla haritalar hazırladım. Yaptığım haritaların gördüğü ilgi beni de çok şaşırttı, haritaların bu kadar ilgi görmesini beklemiyordum’’ şeklinde konuştu.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Tsvetkov tasarladığı bu birbirinden ilginç haritalarla bir fenomen olmaya devam ediyor. Tasarladığı haritalar ile dünyanın gündemine oturan tasarımcı ülkelerin dikkat çeken özelliklerinden oluşan bu birbirinden ilginç haritaları tasarlayarak bir ilke imza atmış oldu. Peki, ABD, İngiltere, İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, Türkiye gibi ülkelerin birbirlerinin gözünden nasıl göründüğüne kısa kısa bir bakalım.

Tsvetkov’un hazırladığı bu haritalara göre,  Almanya’nın gözüyle Türkiye işçi kaynağı, ABD’nin gözüyle çizilmiş Türkiye haritasına göre ‘’Turkey kelimesinin hindi manasına gelmesi sebebiyle ‘’Şükran Günü Mönüsü’’, İngiltere gözcüden  ‘’Domuz etinin olmadığı yer’’, İtalya’ya göre ‘göbek dansçıları’ , Bulgaristan’a göre ’Kapalıçarşı’ Rusya’ya göre ‘’kesinlikle Avrupalı değil’’ ifadeleri kullanılmıştır.

Birbirinden ilginç haritalarıyla şöhreti yakalayan tasarımcı haritaların gördüğü ilgiden son derce memnun olarak, bu ilginç haritalara yenilerini eklemeye devam ediyor.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>