займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Taekwondo Sporu Hakkında Genel İnceleme

TaeKwonDO

Ülkemizde bir çok farklı spor dalı aktif olarak yapılmaktadır. Nitekim, bu spor dallarından biri de Taekwondo olmaktadır. Üstelik, diğer bir çok spor dalına göre, lisanslı sporcu sayısı da bir hayli fazladır. Peki, nedir bu Taekwondo? Yazımız içerisinde, bir çoğumuzun bildiği ya da bazılarımızın duymadığı Taekwondo sporuna yüzeysel olarak değinmeye çalışacağız.

Taekwondo, en basit anlamı ile Uzakdoğu’ya ait bir savunma sanatıdır. Ana vatanı Kore’dir ve dünyanın hemen her ülkesinde ciddi anlamda yapılmaktadır. Bazı farkları ile, diğer savunma ve dövüş sporlarına göre çok daha öndedir. Örneğin, olimpik bir spor oluşu, koruyucuların daha fazla oluşu, tekniklerin ve müsabaka mantığının daha hafif bir düzen oluşu, Taekwondo sporunu diğer dövüş sporlarından ayırmaktadır. Nitekim, bu şekilde ki sporlarda genelde olimpik spor sayısı oldukça azdır. Taekwondo sporu, hafif iyileştirmeler sonucunda daha sakin bir spor olarak olimpik spor olmuştur.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu spor dalı tamamen çıplak el ve ayak ile yapılmaktadır. Amaç, doğru teknikler, doğru felsefe ve konsantre ile kendinizi savunma gücüne sahip olmanızdır. Herhangi bir dövüş ya da doğrudan saldırı amaçlı bir spor değildir. Zira, TaeKwon-DO olarak açılımını yaptığımızda son kısımda yer alan DO bu sporun felsefesidir. Amaç, insanı huzurlu bir hale getirmek, stres ve benzeri bir çok zararlı durumdan kurtarmaktır. Olabildiğince dingin olmanızı, sadece zorluk anlarında kendinizi savunma yetisine sahip olmanızı sağlamaktadır temel görev.

Hâl böyle olunca da özellikle küçük yaşlar olmak üzere, spora olan ilgi bir hayli artış göstermiştir, göstermeye devam etmektedir. Üstelik, sadece dövüş maksatlı müsabakaların yanı sıra, poomse adı verilen gösterilerinde olması, bir çok alanda insanların zevkle izlediği bir spor haline gelmesine neden olmuştur.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>