займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Stresle Savaşmak İçin 5 Öneri

Stres

Stres, her insan için yenilmesi gereken bir durum olmaktadır. Eğer, yeterince dikkatli ve bilinçli bir biçimde hareket edilir, stres önlenebilir ise, herhangi bir sorun meydana gelmeden stresle baş edilmesi mümkün durumda olabilir. Aksi halde, stres tüm yaşamı olumsuz olarak etkileyecektir. Bu aşamada, stresi yenmek ve stres ile baş etmek için sizlere 5 adım sunuyoruz. Sizlerde aşağıda ki 5 adım sayesinde, stres ile baş edebilirsiniz. Ayrıca, unutmayın; stres dikkatli ve bilinçli hareket edilir, kolay bir şekilde olaylara kapılma gibi durumlar engellenir ise, hiç bir şekilde sorun teşkil etmez.

1) Asla, sorunlara geniş açıdan bakmayınız. Çünkü, sorunlara geniş açıdan bakmanız, o durumun büyük bir durum olduğunu ve çözümün zor olacağını anımsatır. Bunun yerine, doğrudan çözüme odaklanın ve sadece soruna bakarak hareket edin, çözmeye çalışın.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

2) Tüm gün, bilgisayar karşısında çalışan biri misiniz? O halde, belli aralıklar ile hareket edin. Bilgisayardan kafanızı kaldırın ve gözlerinizi 2-3 dakika kapatarak mola verin. Bu şekilde, stresten arınıp, kendinizi dinleyebilirsiniz.

3) Aşırı yağlı ve ağır besinlerden uzak durunuz. Stres için kişide oluşması gereken bir çok unsuru bu besinler tetikler. Ne kadar hafif ve doğal beslenir iseniz, stresten de o kadar uzak durabilirsiniz.

4) Bulunduğunuz ortamlarda değişiklikler yapın. Ufak tablolar, çiçekler ya da yeni ufak eşyalar… Bunlar sizlere farklılık katacak ve stresten uzak durmanızı sağlayacaktır. Özellikle de çalışma alanlarınız da ki masalarınıza koyacağınız ufak sevimli bir oyuncak dahi, sizlere bu konuda fayda sağlayabilir.

5) İnsanlarla tartışmaktan olabildiğince uzak durunuz. Herhangi bir kişisel ya da farklı sorun var ise, dışarıda durmaya ve doğrudan sadece sorunu çözmeye odaklanınız. Aksi halde, sorunu çözmekten öte, kişisel münasebetler yüzünden farklı problemler yaşanacaktır.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>