займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Spor Yapan Biri Nasıl Beslenmeli?

spor-sonrasi-beslenme

Spor, herkesin düzenli olarak yapması gereken bir durumdur. Malum, sağlıklı bir yaşam için sporun önemi bir hayli fazladır. Lakin, yapılan sporun her aşamasında bilinçli hareket edilmesi ve akabinde, dikkatli hareket edilmesi çok önemlidir. Bu konulardan biri de, spor sonrasında nasıl beslenilmesi gerektiğidir. Eğer, doğru bir sporun ardından yanlış beslenir iseniz, sporun pek fazla bir faydası kalmaz.

Unutmayın, eğer spor ile birlikte beslenme konusunda da dikkatli hareket ederseniz; sağlıklı bir vücudun yanı sıra, çok daha fit bir yapıya sahip olursunuz. Bunun için de, spor sonrası beslenme ile ilgili dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcut. Dilerseniz, bu konulara biraz değinelim ve spor sonrası nasıl beslenmeniz hakkında biraz yardımcı olalım.

Spor Sonrası Doğru Beslenme Bilgileri


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

  • Spor sonrasında kaybettiğiniz enerjiyi kazanmanıza yardımcı olacak en temel unsur; çiğ sebzelerdir. Salatalık, domates vs…
  • Spor sonrası içecek ihtiyacınız olabilir. Bu tür durumlarda asla asitli (kola, alkol vs..) içerikleri tüketmeyiniz. Sade bir maden suyu tercih edebilirsiniz.
  • Aşırı tuzlu ve yağlı olan cips gibi abur cubur diye tabir edilen besinlerden olabildiğince uzak durunuz.
  • Şekerleme konusunda ayda en faza 1-2 kaçamak yapınız. Spor sonrası mutlaka uzak durunuz.
  • Mısır gevreği, spor sonrası açlığı bastırmak için en etkili besindir. Belli markaların mısır gevreği gibi ürünlerini tercih edebilir, süt ile ek olarak tüketebilirsiniz.

Aslında yukarıda ki maddeler ve diğer unsurlar için temel durum sabittir. Doğal bir şekilde beslenilmeli; meyve sebze tüketilmeli. Asla, asitli içecekler, alkol ya da abur cubur diye tabir edilen zararlı besinler tüketilmemeli. Hafif ve doğal beslenme, sporu destekleyen en temel unsurlardır.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>