займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Sosyal Medya ve Yazdıklarınız!

sosyal-meyda

Sanırım sosyal medya içerisinde yer almayan yoktur. Bir çoğumuz sosyal medya içerisin de yer alıyor ve çeşitli platformlar içerisin de yazılar yazıyoruz, düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Peki, tüm bunları yaparken yeterince özgür müyüz? Hemen her şeyi yazabilir miyiz? İstediklerimizi dile getirebilir miyiz? Bizi izleyenler ya da herhangi bir cümle sonucunda bizi cezalandırabilecekler var mı?

Evet, bize ceza verebilecek bir devlet ve devlete her an sizi şikayet edebilecek bir çok insan var. Özellikle son dönemlerde yaşanan bazı olaylar nedeni ile bunu daha net bir şekilde görebiliyoruz. Peki, ne yapmalıyız? Cevap basit; olabildiğince dikkatli olmalıyız. IP adreslerimizin, konumlarımızın ya da diğer bilgilerimizin bilindiğini unutmamalıyız. Bu nedenle de, yasalara aykırı herhangi bir cümle kurmamaya özen göstermeliyiz. Kimi zaman facebook, kimi zaman twitter üzerinden basit bir şekilde herhangi bir 3. şahıs hakkında yapılacak kötü yorum dahi, sizlerin başını ağrıtabilir. Bazeni, şikayet edilmenize dahi gerek yok.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Aslında bu durum en doğrusu. Çünkü, insanların sosyal medya ile normal yaşamlarında yapamadıklarını yapması, ulaşamadıkları kişilere ya da kurumlara hakaret etmesi, yasalara uygun olmayan şekilde hareket etmesi çok yanlıştır. Bu özgürlük değildir. Aksine, özgürlüğü yanlış kullanmaktır. Bu nedenle de, sosyal medya içerisin de yer aldığımız gruplar, kurduğumuz cümleler ya da paylaştığımız her şey olabildiğince dikkatli olmalıdır. Aksi halde, basit gelen bir mesaj başınızı ağrıtabilir.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>