займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Sıcak Şarap Nasıl Yapılır?

sıcak şarap

Şarap içmeyi sevenler soğuk kış günlerinde de sıcak şarap içmeyi tercih ederler. Daha önce denemeyenler ve sıcak şarap içmeyi sevenler için sıcak şarap nasıl yapılır pratik bir şekilde tarifini verelim. Sıcak şarabın hazır olarak bulunanları olmakla beraber kırmızı şarap kullanılarak evde de hazırlanabilir.

Evinizde sıcak şarap hazırlamak için:

– 1 lt. kırmızı şarap ( orta kalitede )

– 1 kahve fincanı toz şeker

– yaklaşık 4 cm çubuk tarçın

– 8 lt. su

– 1/2 limon suyu

– Karanfil

Sıcak şarabı verdiğimiz malzemelerle iki ayrı seçenek kullanarak hazırlayabilirsiniz;

1. seçenek; şarap hariç şeker ile beraber diğer bütün malzemeleri bir tencereye alıp 8 lt su ile kaynatalım. Kaynadıktan sonra yaklaşık yarım saat soğumaya bırakalım. Daha sonra şaraba bu karışımı ekleyip altı çok kısık olacak şekilde hafif ısıtalım. Fakat asla kaynatmayın. Yeterince ısıyı aldığında servise hazırdır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

2. seçenek; şarabı bir tencerenin içerisine alıp altını çok kısık bir ayara getirin. Şarap ılık bir hale geldiğinde içerisine 1 kahve fincanı şekeri, 1/2 limon suyunu, çubuk tarçını ve karanfili ekleyin. Fakat asla kaynatmayın. İstenilen sıcaklığa geldiğinde servis yapmaya hazırdır.

Sıcak şarap özellikle soğuk kış günlerinde çok tercih edilir ve içinizi ısıtır. Şarap içmeyi sevenler sıcak şarabı mutlaka denemeliler. Soğuk kış mevsiminde evlerinizde vereceğiniz davetlerde misafirlerinize sıcak şarap ikram ederek onların da çok büyük beğenisini kazanabilirsiniz. İçinizi ısıtacak bu mükemmel karışımı yukarıdaki tarife uygun olarak hazırlaya bilirsiniz. Sıcak şarap hazırlarken mutlaka verdiğimiz püf noktasına uyun. Asla kaynatmayın.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>