займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Şehirlerin Şehri İstanbul

istanbul

Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayan bir köprüdür İstanbul… Geçmişi inanılmaz bir tarihle dolu olan İstanbul bin yıllık maziye sahiptir. Bizans Devletine yıllarca Başkentlik yapan İstanbul’da Bizans Devleti kültüründen kalma çok önemli eserler bulunmaktadır. Aynı zamanda Osmanlı Devletine yıllarca Başkentlik yapan İstanbul Türkiye’nin ve Dünya’nın en önemli şehir merkezlerinden biridir. İstanbul’ da gezilip görülmeye zaman yetmeyecek kadar tarihi eser bulunmaktadır.

Batı ve Doğu kültürünün birleştiği bir nokta, tabiri caizse Dünya’nın merkezi konumundadır. İstanbul her yönüyle gelişmiş bir metropol şehridir. Tarım, ticaret, hizmet ve turizm sektörlerinde ülkenin en önde gelen şehridir. Sadece Fetih hikayesi ile dünya tarihine adını yazdırmıştır. Fethedilmesiyle cağ kapanıp çağ açılmasına sebep olan koca bir tarihe sahiptir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

İstanbul nüfus açısından da ülkenin en kalabalık şehri konumundadır, yaklaşık nüfusu on beş milyondur. İstanbul bünyesinde pek çok üniversiteyi barındırmakta, eğitim ve bilim alanında ülkeye öncülük etmektedir. Ülkenin para merkezi konumundadır. Ticarette de ülkenin zirvesindedir. Hizmet sektörü olarak en çok memuru barındırmaktadır.

İstanbul kocaman tarihi sayesinde ülkenin en çok turist çeken şehirdir. Ayasofya, Sultan Ahmet gibi din merkezleri, kongre turizmleri, spor etkinliklerinin de başkenti olmuştur. İstanbul dünya ülkelerinden gelen ziyaretçileri ile çeşitli insanları bünyesinde barındırmakta ve dünyadaki her kültürden insanı içine almakta ve Türkiye mozağininin en görkemli parçasıdır.

İstanbul ülkemizdeki pek çok şeye öncelik etmiştir ancak şehrin kalabalık olması; trafik, çevre kirliliği ve kaçak yapılaşma gibi sorunlar çıkarmaktadır. Zamanla bu sorunlarında çözülmesi ile şehir tamamen mükemmel bir yapıya sahip olacaktır. Şehir belirttiğim gibi turizm, hizmet, tarım, ticaret, sağlık ve ulaşım gibi tüm alanlarda ülkenin baş tacıdır. Sonuç olarak İstanbul’u gezip görmeye insanın ömrü yetmeyebilir…


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>