займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Seboreik Dermatit Nedir?

Seboreik Dermatit

Seboreik Dermatit bir cilt hastalığıdır ve tedavisi çok zor bir hastalıktır. Seboreik dermatit Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı tarafından takip edilen bir rahatsızlıktır. Yine Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı (dermatoloji/cildiye) doktorları tarafından tanı, tedavi ve iyileştirme işlemleri takip edilmektedir.

Genellikle beyaz tenli insanlarda görülmesine rağmen her cilt tipinde insanda görülme olasılığı vardır. Cildin fazla yağ salgılaması ile karşımıza çıkan bu cilt hastalığı hayat standartlarımızı olumsuz olarak etkilemektedir. Vucüdumuzun yağ salgısının arttığı bölgelerde öncelikle kepeklenme, kızarıklık ve dökülme olarak kendini göstermektedir. Saçlı deri altı, göz kapakları, kaşların ve sakalların içi, burun kenarları, kulak çevresi, kulak içi ve arkası, göğüs kılları altı sıkça görüldükleri yerlerdir.

En çok görülen yer saçlı deri altı yani saçımızın içidir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu hastalık gözle görülebilir belirtiler içerdiğinden dolayı kolaylıkla tanısı koyulabilir. Bu hastalığın anlaşılması için kan veya idrar tahlili gibi herhangi bir tahlile başvurulmasına gerek yoktur. Gözle görülebilen kızarıklık ve dökülme belirtileri ortaya çıkmaktadır.

Çok inatçı bir hastalık olan seboreik dermatit genellikle doktorunuzun uyguladığı tedaviden sonra kendiliğinden geçer ve hiç umulmadık bir zamanda tekrar ortaya çıkar. Bu yüzden “kesin” bir tedavisi günümüz tıp ve kimya teknolojisinde bulunamamıştır.

Seboreik dermatit bağışıklık sistemi ve sinirlerin zayıflaması yani psikolojik stres durumunda ortaya çıkan bir hastalıktır.

Eğer siz de yazımızda belirtmiş olduğumuz belirtileri gösteriyorsanız, zaman kaybetmeden uzman bir hekime muayene olmalı ve size uygun göreceği tedavi şeklini titizlikle uygulamalısınız. Tedavi genellikle antihistaminik etken maddeli bir hap, merhem ve losyonlarla yapılmaktadır.

Sağlıklı günler.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>