займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Samuray Kılıcı – Keskinliğin Adı

samuray kılıcı

Japonların simgesi haline gelen samurayların kılıçlarına verdikleri isim katanadır. Bu kılıçlar samurayların onurunu ve gücünü simgeler. Japonların en büyük geleneksel değerlerinden olan samuraylar şu an artık var olmasalar bile simgesele olarak hala onların gönlündeki yerlerini korumaktadır. Özel olarak yapılan ve büyük bir emek sonucu ortaya çıkan samuray kılıcı katanalar birçok filminde konusunu oluşturmuştur. Genelde özel seçilen çelikten yapılan katanlar çok zahmet gerektiren işlemler ardından bir kılıca dönüşüyorlar. Asıl amaçları kesmek olmuş olsa da kılıca verilen eğim sayesinde aynı zamanda bir delme aracı olarakta kullanılmaktadır. Bu samuray kılıcı her iki elde de kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Amaç hem sağ elini kullanan samurayların hem de sol elini kullanan samurayların bu kılıcı rahat bir şekilde kavraması olmuştur. Kurşunu bile kestiği söylenen bu kılıçların çok uzun zaman dayandığı ve asla körelmediği herkes tarafından bilinmektedir. Diğer kılıçlara göre avantajlarından birisi de bu samuray kılıcının hafif olmasıdır. Bu da kullanan kişiye daha fazla hareket ettirme olanağı sağlamaktadır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu kılıçlar metalin defalarca ısıtılması, dövülmesi ve katlanması şeklinde uzun bir aşamadan sonra hazırlanmaktadırlar. Dünyada da Japon çeliği en iyi çelikler arasında gösterildiğinden bu kılıcın neden bu kadar keskin ve dayanıklı olduğunu da anlamış oluyoruz. Bu kılıçların yapım aşamasında dövülme işlemi günler sürdüğünden aslında bir sanat olarakta görülebilir. Bu kılıçların yapımında sadece tek bir usta çalışmaz, bunun dışında bir ekip katlama ya da parlatma kısımlarında çalışarak bu güzel kılıcı ortaya çıkartıyorlar. Bu güzel kılıç hem romanlara hem de birçok filme konu olmuştur. Bu dünyanın en güzel kılıcı hakkında bilgileri internet üzerinden de çok rahat bir şekilde öğrenebilir hatta yapılış aşamalarını izleyebilirsiniz.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>