займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Sağlık İçin Doğru Bilinen Yanlışlar

saglik-bilgileri

Sağlık, bir insanın hayatında ki en önemli kavramdır. Her insan, daha sağlıklı bir yaşam sürmek ister. Her ne kadar bazı insanlar bu konuda bilinçli olarak ters yönde hareket etse de, istekler temelde bu yönde olur. Lakin, bir çok kişinin sağlıklı bir yaşam isteği üzerine bildiği ve uyguladığı her durum doğru olmayabiliyor. Bazen, sağlığımız için bildiğimiz ve uyguladığımız unsurlar yanlış olabiliyor. İşte, bu yazımız içerisinde en çok bilinen yanlış sağlık unsurlarını ele alacağız. Unutmayınız ki, sağlık hususun da yanlış hareketler çok mühimdir. Bazen en ufak yanlış dahi bizlere ciddi sorunlar yaşatabilir.

Sağlık Konusunda Bilinen Yanlışlar

1) Bir çok kişi sırt ve bel ağrılarının sert bir zemin üzerinde uzanılarak giderileceğini düşünür. Oysa ki bu çok yanlıştır. Aksine, böyle bir durum sırtınız için zarar dahi verebilir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

2) Yatak istirahati alan kişilerin sürekli olarak yatakta durması gerektiği mantığı yanlıştır. Belli aralıklar ile hareket etmeleri ve ayağa kalkmaları gerekir. Zira, çok ciddi bir sorun olmadıkça; sürekli yatakta yatmak tedavi etmez, psikolojik açıdan sorunlara neden olur.

3) Sürekli olarak sebze ve ot tarzı beslenmek sağlıklıdır diye söylenir. Oysa ki bu çok yanlıştır. Vücut için hemen her türlü besin grubundan tüketim yapmak gerekir.

4) Bel çektirme ya da benzeri eskiden kalma yöntemler ile; örneğin parmak kırıkların da önce çekmeyi denemek gibi durumlar çok yanlıştır. En ufak sorunda dahi, mutlaka alanında uzman kişilerden destek alınması gerekmektedir.

5) Bitkisel olarak sunulan bir çok ürün, her ne kadar doğal olarak adlandırılsa da, bir çok bitki ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle de dikkatli olunması gerekir. Her ürün bitkisel diye kullanılmamalıdır.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>