займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Safranbolu

safranbolu

Safranbolu, Karabük iline bağlı olan oldukça şirin, gelişmiş bir ilçedir. Adını Safranbolu yetişen ve oldukça değerli olan safran bitkisinden alır. Nüfusu 49000’ e ulaşan Safranbolu giderek gelişmekte ve herkes tarafından merak edilien, herkesin en az bir kere de olsa gezip görmek isteyeceği bir yer haline gelmiştir. Safranbolu Evleri ve lokumuyla meşhur olan Safranbolu Dünya Miras Listesinde yer alır.

Bu yüzden Türkiye’nin çeşitli yerlerinden ve yurtdışından Safranbolu’ya sayısız turist gelir. Türkiye’nin 4. büyük mağarası olan ve tam anlamıyla yeraltı dünyasın harikası olarak da bilinen Bulak Mağarası, İncekaya Su Kemeri, Yörük Köyü, Saat Kulesi, Eski Hükümet Konağı ve izlemeye doyamayacağınız Hıdırlık Tepesinin muhteşem görüntüsüyle, gelen turistleri adeta büyüler.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Özelikle kış aylarında karın yağmasıyla birlikte kartpostaldaki gibi bir görünüme kavuşur Safranbolu. Tarihi dokusunu kaybetmediği için özellikle buraya gelen turistler gündelik hayatın yorgunluğundan, stresinden kurtulmuş kendini bambaşka bir zamanda yaşıyormuşçasına kendilerini huzurlu ve mutlu hissederler.

Bu yüzden gelen her turist Safranbolu’dan ayrılırken buraya tekrar gelmek, hatta emekli olur olmaz, Safranbolu’dan bir ev alıp burada yaşamak isterler. Safranbolu ilk başlarda meşhur tarihi evleri ile bilinmekteydi. Fakat daha sonraları bununla yetinmeyip kültürel etkinliklerin bol olduğu ve daha sosyal bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlemiştir.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>