займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


RedHack Grubu

redhack

Günümüzde hackerlik artık potansiyel bir tehlike haline geldi. Yasadışı telefon dinleme, çeşitli internet oyunlarıyla hesap boşaltma başlıca bilişim suçları arasında sayılabilir.   Ülkeler arası bilişim rekabeti sayesinde sanal alemde bir sürü hacker veya kendini hacker diye tanıtan insanlar çıkmaya başladı. En önemlisi de bu işler için herhangi bir alete veya cesaretli olmaya ihtiyaç duyulmuyor. İleri seviye bilgisayar bilgisine sahip bir insan bu işlerle de yakından ilgileniyorsa klasik bir hacker olabilir. Yani bir hacker oturduğu yerden tehlike saçan biri haline gelebilir geliştirdikleri yazılımlarla veya virüslerle internet yoluyla insanların bankalardaki hesaplarını boşaltabiliyorlar. Ülkemizde de birçok hacker grup türemiş durumda bunların en başında da Redhack grubu geliyor ki biz onları Marksist, sosyalist hacker grubu olarak tanıyoruz dilerseniz ülkemizde geçmişte bir çok faaliyette bulunan bu hacker grubunu yakından tanıyalım.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Dediğimiz gibi kendilerini Marksist sosyalist hackerler grubu olarak tanıtan bu grup,    adını ilk olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün sitesini çökerterek duyurdu. Bununla da yetinmeyen hackerler 350 ye yakın emniyet müdürlüğü sitesini geçici olarak kullanılamaz hale getirdiler. Çekirdek kadrolarının 12 kişiden oluştuğu biliniyor ve bu grubu durdurmak ve üyelerini yakalamak kapsamında 21 mart 2012 tarihinde Ankara Başsavcılığı’nın emriyle başlatılan operasyonda farklı illerde redhack grubuna mensup olduğu iddia edilen 17 kişi tutuklanarak göz altına alındı. Tutuklanan kişilerden 7 sinin terör örgütü suçları kapsamında tutuklanması üzerine redhack grubundan bir açıklama geldi ve tutuklanan kişilerin grupla ilgisi olmadığı ileri sürüldü. 8 ekim 2012’ de savcılık tarafından sunulan iddianamede redhack grubunun silahlı terör örgütü olduğu kabul edilerek grup yöneticileri hakkında 8.5 yıldan 24 yıla kadar hapis talebinde bulunuldu bunun üzerine savcılık tarafından suçsuz oldukları karar verilen 4 kişi serbest bırakılırken 3 kişi halen cezaevinde tutuklu bulunmaktadır.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>