займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Piyasalarda Pembe Dizi Kuşağı Sona mı Yaklaşıyor?

piyasalar

Piyasaların nabzını yoklayan birçok kişi, son zamanlarda konuyla ilgili olarak pembe dizi kuşağı sürecinde olduğumuzu tahmin etmiştir. Ancak, yine birçoğumuz piyasalar açısından pembe dizi kuşağının ne zaman sona ereceği konusunda sürekli olarka sorular sorup duruyoruz kendimize ya da yakın çevremizdeki arkadaşlarımıza. Dow Teorisi’nden de tahmin edeceğiniz üzere, son zamanlarda piyasalar yeniden ve sürekli olarak kendini tekrar etme sürecine girdi. Peki, hepimizin kafasında onlarca soru işaretleriyle yer alan bu durum bitmeyecek mi?


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

EURO’ nun DOLAR karşısında son iki ayın zirvesine yükselmiş olması bize “kesin bir dönüş sinyali” mi gösteriyor? Piyasa Oyuncuları ‘EURO BÖLGESİ KRİZDE’ adlı pembe dizide rol almaya ne kadar devam edecekler? Geçtiğimiz haftalarda, Jackson Hall Toplantı vakti gelip başrol oyuncusu olan Bernanke konuşmasına start veresiye kadar, EUR/USD paritesindeki alışlar sürekli olarak ve büyük bir hızla devam ediyordu. Yapılan konuşmanın başlarında, QE3’e yer vermesiyle bu alandaki sert satışlar gündeme geldi. Ta ki; genişleme sürecindeki pozitif tavrını devam ettirene kadar. Ve böylece yeniden yıkarı yönlü değişimler söz konusu oldu. Yine de sonuç olarak, yatırımcı açısından bu konu hüsranla sona erdi. Genişleme ve büyüme umudu bu sefer de askıya alındı ve 12 – 13 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan toplantıya kadar rafa kaldırıldı.

Böylesi bir durumun ardından, Cuma gününü belirsizlikle yaşamaya başlayıp, diğer işlem günlerinde piyasalarda daha rahat bir ortamın söz konusu olabileceğini de bilerek rol almak, biraz da olsa içimizi rahatlatabilir.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>