займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


PHP Programlama Dili Geçmişi ve Günümüzdeki Yeri

php

Programlama dillerine geçmişten günümüze şöyle bir bakacak olursak php programlama dili geçmişi ve günümüzdeki yerini inceleyelim. Php programlama dillerinin geçmişini 5 ayrı aşamada inceleyebiliriz. İlk zamanlarda bilgisayara daha yakın olan diller yeni nesil ile beraber günden güne gelişerek günümüze kadar gelmiştir.

1. aşamada programlama dilleri tamamen onu geliştiren makinelerin tüm özelliklerine uyarlanarak hazırlanmış dillerdi. Bu nedenle öğrenilmeleri ve yapılmaları bir hayli zordu. Ayrıca herhangi bir makinede yapılan işlem bir başka bir cihazda çalışmıyor ve komple yeniden yapılmasına gerek oluyordu.

2. aşamada incelersek insanlar açısından daha çabuk anlaşılan çevirmen diller olarak yer almış olan dillerdir. Ama yine bu aşamada makineye bir programlama yapılmasına ihtiyaç duyulur. Fakat bu programların makinelerde kullanılabilmeleri için 1. aşamadaki makine dillerine çevrilmeleri gerekmektedir. Şimdilerde özel donanım gerektiren programlarda assembly dilleri kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

3. aşamada incelersek günümüzde çok fazla ve yaygın olarak bilinmekte ve kullanılmaya devam edilmektedir. Genellikle İngilizce yoğunlukta kullanılmaktadır. Bu aşamada program geliştirilirken makineye olan bağımlılıktan tamamen uzak durulmuştur.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

4. aşamada incelersek php programlamasında hızlı gelişmeler sağlanmıştır. İş hayatına dair durumlar göz önüne alındığında çabuk ve alternatif çözümler bulabilecek olan programlara gerek duyularak hazırlanmıştır. Diğer diller göz önüne alındığında çok daha pratik ve kolaydır. Hızlı çözümler üretmeye yönelik olan bu diller sihirbazlar ve şablonlar ile daha az kod girilerek daha hızlı bir çözüm sağlar.

5. aşamada ise bilgileri bilgisayara girdiğinizde çözümü bilgisayar tarafından bulunan dillerdir. Php programlama dilleri her zaman bilgisayar ile aynı doğrultuda ilerlemiştir.

Günümüzdeki yerini inceleyecek olursak zamanın çok önemli bir yer aldığı günümüzde firmalar takipçilerine en hızlı zamanda karşılık vermek isterler. Bu doğrultuda sürekli geliştirilerek hazırlanmış bu programlama dilleri veri toplama gibi işlemleri geliştiren program dili geliştiricileri tarafından bu yönde hazırlanmıştır. Kısacası php web sayfalarını üretmek amacı ile üretilen bir program dilidir. 5. aşamada kullanılan programlama dillerine örnek verecek olursak Prolog, Mercury ve OPS5 gibi programları sayabiliriz.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>