займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Peribacaları diyarı Ürgüp

ürgüp peribacaları

Ülkemiz doğal zenginlikleri arasında yer alan, tarihte farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Ürgüp her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Volkanik kayaların zaman içerisinde yağmur ve rüzgarın etkisiyle şekillendirdiği ve her göreni büyülemeyi başaran Peribacaları ile ünlenen Ürgüp sadece ülkemizde değil tüm dünyada tanınmaktadır. Ürgüp’ün sokaklarında gezinirken evlerin ve binaları sizleri eski medeniyetlerde bir gezinti yapıyorsunuz gibi hissettirecektir. Ürgüp’te yaşam sürdürmüş Hristiyanların izlerini mimaride ve sıklıkla karşınıza çıkan kiliselerde görmeniz mümkün olacaktır. Ürgüp’e ne zaman gidilir sorusuna en güzel cevap ilkbahar ve sonbahar ayları cevabı olsa da sıcaktan veya soğuktan etkilenmiyorsanız bu büyüleyici beldede her mevsimin ayrı bir güzelliğini keşfetmeniz mümkün olacaktır. Ürgüp’te konaklama için son yıllarda yapılan tesislerden faydalanabileceğiniz gibi doğal dokusunu bozulmayan kayaların içinde yer alan butik otellerde de kalmanız mümkün olacaktır. Kayaların içindeki odalarda uykuya daldığınızda rüyanızda günün etkisiyle eski medeniyetlerde kendinizi görmeniz mümkündür. Aracınız ve tarihi yapılara merakınız varsa Mustafa Paşa beldesindeki kiliseleri ve yaşayışı görmenizi tavsiye ederiz. Yine arabayla gidebileceğiniz Üç hisar ve Orta hisar’da inanılmaz manzara karşısında büyüleneceğinizi düşünüyorum. Özellikle Orta hisar tepede kalmakta ve tüm Kapadokya ayağınızın altına serilmiş izlenimi vermektedir. Ekonomik olarak belli bir bütçe ayırma şansınız varsa balon turuna katılmanızı tavsiye ederim. Balon turun da sabahın erken saatlerinde tur şirketi yetkilileri tarafından alınıp balonunuzun hareket edeceği alana transfer edildikten sonra hava durumuna bağlı olarak tura çıkabilirsiniz. Balon turunun size kazandıracağı keyfi hiçbir aktivitede bulamayacağınızı düşünüyorum. Balon turuna katılacaksanız muhteşem anlarınızı ve manzarayı ölümsüzleştirmek adına mutlaka fotoğraf makinenizi yanınıza almanızı tavsiye ederim. Ürgüp’ün tanınmasını sağlayan yeraltı şehirleri ve peri bacalarının haricinde bende sanat eseri denilebilecek güzellikteki el yapımı halıları da görülmeye değerdir. Alkol kullanıyorsanız bu bölgeye has ve içimi muhteşem olan şaraplardan mutlaka koleksiyonunuz için almanızı tavsiye ederim. Şarapları yıllandırma şartlarına sahipseniz ileride muhteşem gezinizi hatırlamak adına bir kaç şişe fazla almanızı öneririm. Ürgüp hediyelik eşya alanında da çok gelişmiş bir belde olmasının yanında bölgenin sizlere sunduğu oniks taşından mutlaka edinmeniz gerektiğini düşünüyorum.


Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>