займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Parfümleri Nasıl Saklamalıyız?

parfüm

Özellikle çok yüksek ücretler ödeyerek aldığımız bir parfümü sık kullanmadığımız durumlarda korumak isteriz. Çünkü eğer dikkat etmezsek parfümümüz kısa sürede kokusunu kaybedebilir. Ancak gerekli önlemleri alırsak 6-12 arası bir süre parfümlerimizi rahatlıkla koruyabiliriz.

Parfümleri korumanın en önemli ve temel ilkesi kapaklarını kapalı tutmaktır. Çünkü uçucu bileşenler kapağın açık olması durumunda havaya karışarak parfüm şişesindeki bileşenin değişmesine neden olabilir. Bu nedenle parfümler her zaman kapağı kapalı olarak korunmalıdır.

Parfümler için zararlı olan bir diğer unsur güneş ışığıdır. Güneş ışığı doğrudan etki ettiği takdirde parfüm içerisinde bazı kimyasal reaksiyonların olmasına neden olabilir. Bu nedenle güneş ışığı oldukça zararlıdır. Parfümün kokusunun değişmesine neden olabilir. Özellikle de kokunun bozulması parfümünüzü tamamen bozabilir. Bu nedenle parfümlerinizi kapalı bir kutuda yada karanlık bir yerde tutmalısınız.

Parfümler için sıcaklık oldukça zararlıdır. Bu nedenle parfümlerin ideal bir sıcaklıkta saklanması çok önemlidir. Parfümler bu durumlarda çabuk olarak bozulur ve çok kolay bir şekilde buharlaşabilir. Parfümleri ideal bir oda sıcaklığında saklamak oldukça mantıklı olacaktır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Parfümleri saklarken yapılan yanlış bir uygulamalardan biri parfümleri buzdolabında saklamaktır. Pek çok kişi parfümleri buzdolabında saklamanın son derece doğru bir yöntem olduğunu sansa da parfüm için düşük sıcaklıklar da zararlı bir etkiye sahiptir. Bu nedenle parfümlerin buzdolabında saklanması oldukça yanlış bir uygulamadır.

Parfümleri saklamak için en ideal ortam doğrudan güneş ışığının girmediği banyo gibi alanlardır. Bu alanlarda parfüm kutusunda ve kapalı olarak tutulursa çok uzun süre tazeliğini korur. Oldukça değer verdiğimiz parfümlerimizi korumak için bu kadarlık bir uygulama yeterlidir. Çok fazla parfümü olan biriyseniz ayrı bir dolap düşünülebilir. Parfümlerden doğru olarak yararlanmak ve bitene kadar fayda sağlamak için oldukça dikkatli olmak gereklidir. Ancak her ne yapılırsa yapılsın çoğu parfüm 1 seneden daha fazla kendini koruyamaz bu nedenle parfüm açıldıktan sonra 1 yıl içerisinde tüketmek en doğrusu olacaktır. İnternet üzerinde bir parfümü nasıl korumanız gerektiğine ilişkin videolar ve yazılar bulabilirsiniz.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

3 Yorum Parfümleri Nasıl Saklamalıyız?

  1. parfüm diyor ki:

    çok faydalı bir yazı olmuş, artık parfümler daha iyi korunacak

  2. parfüm diyor ki:

    çok faydalı bir yazı olmuş, teşekkürler.

  3. parfüm diyor ki:

    çok faydalı yazı olmuş teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>