займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Özgürlükler Diyarı Amsterdam

amsterdam

Avrupa’nın kanalları, tarihi zenginlikleri, turistik mekanları, müzeleri, Red Light District ile ünlenen şehri Amsterdam özgürlüklerinde kenti olarak bilinmektedir.

Yurt dışına seyahatlerde tur haricinde münferit gidenlerin en büyük sorunu haline gelen bilmediğiniz bir memlekette bir yerden diğer bir yere gitme sorununu yani Amsterdam’da ulaşımı Hollanda’lılar lamsterdam ile çözmüşler. Amsterdam’ı tanımaya bende ilk olarak çevresinde cafeler, alışveriş merkezleri bulunan Dam Meydanı’ndan başlamalısınız. Dam meydanında hoşça vakit geçirip bir cafede oturup kahvenizi içerken Hollanda’lı her yaştan insanı izleme olanağına da sahip olabilirsiniz. Bu meydanın çevresindeki hediyelik dükkanlarından seyahatinizin anısı olarak alabileceğiniz ufak bir biblo yıllar sonra sizin aynı havayı solumanızı sağlayacaktır. Amsterdam turu sırası da sizlere tavsiyemiz çiçek pazarını gezmeniz ve Osmanlı’lar zamanından beri üretimi başarıyla yapılarak dünyada isim yapmış laleleri de görmeniz olacaktır. Kanalların üzerine oturmuş bir şehir olan Amsterdam’a turistik amaçlı turlarla giden ziyaretçilerin şehrin tarihini ve güzelliklerini tanıtmalarına fırsat veren kanal turlarına mutlaka katılmanızı tavsiye ederim.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Kuruluşu 17. yüzyıla dayanan şehrin çok esk yapıları kanal turu boyunca sizleri selamlayacaktır. Seyahatlerinizde farklı ülkelerdeki müzeleri gezmekten keyif alıyorsanız sizlere Amsterdam’da tavsiye edeceğimiz 4 müzeye mutlaka vakit ayırmanızı öneririz. Rijk müzesi, Van Gogh Müzesi ve Amsterdam Museum ‘da yapacağınız turlar sonunda büyüleneceğinizi düşünüyorum. Rijks Müzesi Hollanda’nın senelik ortalama 1 milyon kişiyle en çok misafir kabul eden müzesi olması yanında buradaki eserleri hayranlıkla izleyeceğinizi düşünüyorum. Amsterdam’a ne zaman gidilir sorusuna en güzel cevap bahar ayları olacaktır. Kış aylarında çok soğuk olan şehir baharın gelmesiyle canlanmakta ve ısınmaktadır. Bu şehirde hayran kaldığım insanların bisiklet kullanma alışkanlığın her yaş grubundan herkesin ilgisi çok büyüktür. Amsterdam’da konaklama ve yemek en büyük harcama kalemlerini tutacak olup 3 yıldızlı bir otelde gecelik 60.-Euro gibi bir fiyata konaklama ve kahvaltı almanız mümkün olacaktır. 3 gece 4 gün Amsterdam gezinizin maliyeti ortalama uçak dahil 700.-Euro civarına gelebilir. Uçak ve otel ücretleri mevsimsel olarak değişmekle birlikte özellikle özel günler olarak kabul edilen yılbaşı ve tatillerde konaklama fiyatları çok yukarılara çıkmaktadır. Amsterdam’da turist olarak gittiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yankesicilere dikkat etmeniz olacaktır aynı zamanda akşam saatlerinde özellikle Red Light District çevresinde sokaklarda uyuşturucu satan zenciler sizi tedirgin etmeye yetecektir diye düşünüyorum. Amsterdam’da alışveriş yapmayı düşünüyorsanız farklı merkezler sizin taleplerinizi karşılayacağı gibi Leidsestraat ürün çeşitliliği ve fiyat avantajıyla sizlere tavsiye edeceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Gece hayatına meraklıysanız Amsterdam gece hayatı sizin beklentilerinizin fazlasını verecek gece kulüpleri ve eğlence mekanlarıyla doludur. Tüm dünyada tanınan ve seksin özgürce yapıldığı Red Light’a gitmeyi düşünüyorsanız her açıdan dikkatli olmanızı size tavsiye ederiz. Hollanda’nın sembolü haline gelmiş yel değirmenini yakından görmek istiyorsanız günlük Volendam, Marken ve Yel Değirmeni turuna katılarak farklı bir gün geçirebilirsiniz.


Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>