займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Olimpos – Tarih Kokan Tatil Mekanı

olimpos

Olimpos Antalya’nın batısında kalan mitolojik zamanda oluşmuş olan antik Likya Liman kentidir. Kuruluş tarihi tam olarak bilinmemektedir. Ünlü Bellerophontes efsanesi burada gerçekleşmiştir. Antalya’ya bağlı olan Olimpos Toros sıradağlarının batı kanadında bulunmaktadır. Torosun karlı zirve noktalarından aşağıya doğru inildikçe sizi yeşillik ve denizin turkuaza dönük olan mavi rengi karşılacaktır. Tarihi atmosferi ve doğanın güzelliğini sergilemiş olduğu Olimpos’ta tatil keyfi sizi bekliyor. Olimpos aynı zamanda deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı bir yer olarakta bilinir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Olimpos’un doğal ortamına sadece insanlar değil görüldüğü gibi hayvanlar da dayanamamaktır. Olimpos gelen tüm turist ve ziyaretçilerin dikkatini fazlası ile çekmekte gelen her kişi her yıl tatilini Olimpos’ta geçirmektedir. Tarih kültür ve doğa kokusunun iç içe olduğu bu eşsiz ve görkemli mekana geldikten sonra asla tatiliniz bitsin istemeyeceksiniz. Olimpos sit alanı kaldığı için koyların iç kısımlarına bina otel gibi yapıların yapılması yasaklanmıştır. Olimpos’taki konaklamalar daha çok ağaç evlerde yapılmaktadır. Bölgede bütçenize ve zevkinize uygun olan ağaç ev tesislerinden dilediğinizi seçmekte özgürsünüzdür. Olimpos herkes arasında eşi benzeri olmayan doğal cennet olarak bilinir. Üstelik bölgeye yakın olarak bulunan Beydağları ve Olimpos Milli Parkı sayesinde dağcılık ile ilgilenen herkesin ilgi odağı olmuştur. Yani bu eşsiz tarihi yer sadece tarihi ve tatil yeri ile değil aynı zamanda dağcılık gibi sporlar ile de gelen ziyaretçilere ve turistlere kapı aralamaktadır. Olimpos sakin kumsalları koyları antik kentleri doğa ile iç içe olan yolları ile adeta doğa tutkunlarının vazgeçemediği yılın ilk çeyreğinden son çeyreğine kadar olan zaman diliminde sürekli periyodik olarak ziyaret ettiği efsaneleri meşhur olan bir doğa harikasıdır. Olimpos’ta rahatlık ile dinlecek ve iyi vakit geçireceksiniz. Bu bilgilere ek olarakta tatilinizi Olimpos’daki bungalow evlerde geçirebilirsiniz.

 


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>