займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Obsesif Kompulsif Bozukluk Nedir?

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Obsessif Kompulsif bozukluk yani bir diğer söylemle “takıntı hastalığı” son zamanlarda psikologların ve psikyatristlerin sıklıkla karşılaştığı vakalardan biridir.

Obsesif Kompulsif bozukluğa sahip hastaların kafasında şu tip sorular sürekli bulunmakta ve hayatları çekilmez bir hale gelmektedir.

-Yakınlarımın başına kötü bir şey gelirse?

-Bana dokunduğum yerlerden mikrop bulaşır mı?

-Bu bardağı başkası daha önce kullandı ya temiz yıkanmadıysa bana bir şey bulaşırsa?

-Bu kıyafeti başkası denedi ya bana bir şey bulaşırsa?

-Ocağı, musluğu açık unutmuş olabilir miyim?

-Söylediklerim acaba sürekli yanlış mı anlaşılıyor?

Bu ve bunun gibi sorular sürekli aklınızda yer ediyorsa, düşünmek istememenize rağmen sürekli kafanızda bu sorularla mücadele ediyorsanız sizde Obsesif Kompulsif Bozukluk olabilir. Bu yüzden bu konuda hassas davranılmalı ve en kısa zamanda gerekli profesyonel destek almak üzere bir hastaneye başvurulmalıdır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Unutulmamalıdır ki bu da grip, nezle gibi bir hastalıktır ve utanılacak hiçbir şey yoktur.

Bu rahatsızlığın tedavisini ancak ve ancak profesyonel kişiler üstlenmelidir. Kendi kendine geçer düşüncesine sahip olmaktan çıkmalı ve en kısa zamanda destek almalısınız.

Eğer kendiniz takıntılı olduğunuzu düşünüyorsanız ve bu konuda rahatsızlık duyuyorsanız bir şeylerin farkındasınız demektir. Bu farkındalık tedavi sürecinde sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Yakınlarınızda birinde bu tip bir takıntı durumu sezmişseniz ve bu durumu belli bir periyodu kapsayacak şekilde devam etmekteyse yakınlık derecenize göre bu kişi ile iletişim kurup, sıkıntısını anlayıp doğru yönlendirmeleri o kişiye yapmanız da fayda vardır.

Unutulmamalıdır ki, hayat standardımızı olumsuz etkileyecek bu ve bunun gibi hastalıkların çözümü alınacak bir profesyonel yardımla çoğu zaman basit bir şekilde sağlanacaktır.

Sağlıklı günler dileriz…


Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>