займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Nokia’dan 41 MP kameralı telefon: Fotoğraf makinelerine taş çıkartacak

nokia-dan-41-megapikselli-telefon

İspanya’nın Barcelon’a kentinde düzenlenen dünya mobil kongresinde Nokia 41 MP telefonunu tanıtarak bir ilke imza atmıştır. Yaşanan bu ilk, teknolojinin ne kadar ilerlemiş olduğunu gözler önüne sermiş oldu. Kendi işletim sistemi olan “Symbian İşletim Sistemi’nden” beklenen verimi alamayan Nokia başka alanlarda bunu telefi etme peşinde. Telefonun gerçekten 41 MP kalitesinde fotoğraf çekebilecek düzeyde olması merak edilmektedir. Teknik veriler incelendiğinde imaj verisinin 7 pikselden ödünç alınarak 1 piksel üzerinde yoğunlaşmasıyla kalitesi yedide bir oranına düşmüş oluyor.  Gerçek piksel olarak 5 MP kalitesinde resimler çekebilmektedir. Fakat piksel üzerinde yoğunlaşması sebebiyle hiçbir telefonun sunamayacağı kadar net resimler ortaya çıkmaktadır. Çekilen resimlerden alınan baskıların gayet kaliteli olduğu görülmektedir. Nokia 41 pikselli telefon olarak tanınan ürünün markası Nokia 808 PureWiew’dir.
Nokia 808 PureWiew’in özellikleri şu şekildedir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

  •     Ekran boyutu:4 inç (Dokunmatik ekran telefonlar için gayet yeterli büyüklüktedir.)
  •     Ağırlık: 169 gram( Emsali telefonların ağırlıkları göz önüne alındığından gayet hafif olduğu görülmektedir.)
  •     3G konuşma süresi: 6,5 saat ( Görüntülü konuşma yapılacağı için bu süre gayet iyi)
  •     Kamera: 41 piksel(1080p kalitesinde video çekimi ve Carl Zeis sony merceği sayesinde kaliteli resimler çekebilmektedir.)
  •     Bağlantı: USB, HDMI, Wi-fi, Bluetooth ( Çeşitli bağlantılar sayesinde LCD televizyonlara, internete, cihazlara bağlanabilirsiniz)
  •     Hafıza: 16 GB (Hafıza kartı sayesinde 48 GB kadar çıkartabilirsiniz)

 

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>