займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Model Araba Tutkunluğu

model-araba

İnsanların birçoğu arabalara meraklıdır. Özellikle erkekler. Aslında arabaları ele almaya kalkışsak, ne vakit yeter, ne de bütün anlamı ile yazı yazılabilir. Ancak biz bu yazımızda araba maketlerinden bahsetmek istiyoruz.

Özellikle araba işine gönül vermiş insanların bu araba maketlerine ilgisi büyük oluyor. Bunun karşılığında da bazı firmalar bunun için ufak boyutlarda arabalar yapmaya başlamıştır. Bazı firmalarda olayı farklı bir boyuta getirerek belli oranlarda bire bir ufaltılmış arabalar üretmeye başlamıştır. Daha sonra insanların bu bire bir olarak küçültülmüş bu arabalara ilgisinin artması ile ufaltılmış arabalar yavaş yavaş maketler haline getirilerek bir başka boyuta taşındı. Şimdi sizlere bu maket arabaların esprisini az da olsa anlatmaya çalışalım.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu maket arabalara bazı yerlerde model araba şeklinde hitap edildiğini de görebilirsiniz. Şimdi bu model arabaları yani maket arabaları incelemeye başlayalım. Bu maket arabalara sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bu maket arabaları üreten firmaların nerede satış yaptığını öğrenmek. İkinci yapmanız gereken ise nerede satış yaptığını öğrendikten sonra, bu yerlere –ki genelde bu yerler oyuncak dükkanları oluyor- gitmeniz gerekir. Asıl olay bundan sonra ortaya çıkıyor, nasıl bir araba arıyorsunuz ya da koleksiyon yapıyorsunuz ve koleksiyonunuzda hangi model araba yok. Eğer ki bu koleksiyon işine daha yeni başlıyorsanız ilk başta pek problem model araba koleksiyonu 300x199 Model Araba Tutkunluğuyaşamayacaksınız çünkü en başlarda çok rahat bir şekilde istediğiniz kadar model araba alabileceksiniz. Ancak bu işe yıllarını verenler bilirler ki yıllar geçtikçe daha zor, değişik model araç bulabilecekler. Şimdi bunun üstüne aklınızda hemen şu soru oluşabilir, her yıl yüzlerce model araç piyasaya sürülüyor nasıl olur da değişik araç maketleri bulamayacağız. Bunu da şu şekilde açıklayabiliriz sizlere, düşün ki bundan yaklaşık olarak 50 yıl önce bir araba piyasa sürüldü. Şu anda normal şartlar altında bu araba satışta yok. Siz bu aracın maketini arıyorsunuz. Normal olarak üretilmeyen bir aracın neden maketi üretilsin diye düşünmelisiniz. Bu demek değildir ki maketi üretilmedi ya da üretilmiyor. Ancak büyük bir kısmı üretildi ve artık üretilmiyor. Bu sebep ile elinizde aradığınız model araba olmayacak ancak siz bu makete bir şekilde ulaşabilirsiniz, daha önce bu maketi satın alıp yapmış bir başka koleksiyoncuya ulaşabilerek bu model arabaya ulaşabilirsiniz. Koleksiyoncuya ulaşmak demek, araca sahip olduğunuz anlama gelmiyor, bu model arabayı almak için cebinizden binlerce lira ödeyebilirsiniz ya da siz istediğiniz kadar fiyat söyleyin koleksiyoncu bu aracı size vermemeyi tercih edebilir.  Anlaşılabileceği gibi bu tarz bir hobiniz varsa sürekli olarak piyasayı takip etmelisiniz. Bundan kastımız yeni çıkan araba maketlerini, diğer koleksiyoncuları takip etmelisiniz.

Tabi bir koleksiyon yapmak için sadece bütçeniz olması lazım değil. Bu maketler sizin sandığınız kadar kolay yapılabilen maketler değildir. Bire bir maketler olduğu için yapıştırması ve bütün parçaları birleştirmeniz aylarınızı alabilir.

Kumbara.org ekibi olarak sizlere elimizden geldiğince model arabalar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarım yararlı bir yazı olmuştur size maket araba severler için.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

1 Yorum Model Araba Tutkunluğu

  1. Abdüllatif Şener diyor ki:

    Kesinlikle çok güzel bir yazı olmuş, yazanı gönülden kutluyorum. Ufkumu aydınlattı, bakış açıma yeni bir perspektif kattı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>