займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Mitral Valv Prolapsusu (MVP) Nedir?

Mitral Valv Prolapsusu

Mitral Valv Prolapsusu yani MVP ciddi ve sık görülen bir kalp hastalığıdır.

Kalbimizde bulunan Mitral Kapak (Mitral Valv) ‘da çökme, sarkma, bombeleşme gibi şekillerde ortaya çıkan bu kalp hastalığı Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nın ilgi alanlarından birisidir.

Yeni geliştirilen tanı kriterleri ile uzman hekimler kısa sürede ve kesin olarak sonuç koyabilmektedirler. Bu yüzden belli aralıklara kalp muayenenizin yaptırmanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Bu hastalığın iki tipi vardır. Bunlar Klasik Tip ve Klasik Olmayan Tip olarak iki ana başlık altında incelenmektedir.

Klasik Tip: Bu duruma sahip hastaların Mitral Kapaklarında sarkma yanında kalınlaşma, yapısal bozukluklar, kan sızdırma gibi durumlar görülmektedir. Gündelik hayattaki kısıtlamalar ile, ilaç tedavisi ile ve ameliyat ile bu sorun giderilebilmektedir. Uygulanacak tedavi yöntemi hastadan hastaya değişmekte olup uzman hekimlerin kararları doğrultusunda belirlenmektedir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Klasik Olmayan Tip: Bu olguda kapakta kalınlaşma, bozulma, kan sızıntısı gibi bir durum yoktur. Sadece kapakta sarkma vardır ve zararsızdır. Bu tipteki sarkmaların çalışmaya, doğuma, spor yapmaya etkisi yoktur ama bu hastalara ağır egzersizler yapmamaları tavsiye edilmektedir. Bu hastalar sağlıklı bireylere göre heyecan, korku, irkilme gibi durumlarda daha hassaslardır. Hayati bir tehlikesi yoktur.

Kalp doktorunuzla iletişime geçerek belirli periyotlarda kalp kontrolünüzü yaptırmanızı öneririz. Kalp bizim vücudumuzun en değerli organıdır ve ilerleyen yaşlarda ortaya çıkarılan kalp hastalıklarına müdahale zorlaşmaktadır. Zaman kaybetmek her hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da belirleyici rol oynamaktadır. Bu yüzden sevdiklerinizi ve kendinizi düşünerek yarım saatlik bir kalp muayenesinden geçmenizi öneririz.

Sağlıklı günler.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>