займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Microsoft Windows 8 Geliyor

Microsoft, Windows 8

Tüm dünyada en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Windows geçtiğimiz 1 yıllık süreçte bilgisayarların çok hızlı bir şekilde gelişmesine paralel olarak yeni birçok özellik kazanarak gelişti. XP serisinin yakalamış olduğu hız ve stabil çalışma mantığı pek çok kullanıcının beğenisini kazanmıştı. Hemen arkasından çıkan Vista ise hem güçlü bir bilgisayar gerektirdiği hem de XP’ye alışmış olan kullanıcılar için getirdiği önemli uyum sorunları nedeniyle büyük ölçüde eleştirildi ve başarısız oldu.

Şuanda tüm dünyada en yaygın işletim sistemi olarak kullanılan Windows 7 aslında Vista’nın hatalarının düzeltilmiş olduğu başarılı bir versiyondu. Bu sırada bilgisayarların güçlenmesi ile de sistemin uygulanabilirliği arttı. Windows 7 bu nedenle başarılı oldu ve çok önemli satış başarısı elde etti.

Ancak teknoloji Windows 7’nin çıktığı daha doğrusu temellerinin atıldığı günden çok daha farklı bir boyutta. Artık internet çok daha yaygın ve birçok bilgisayarın asıl kullanım amacı sosyal ağlarda gezinmek ve interneti çok daha aktif bir biçimde kullanmak oldu. Yani işletim sistemi açısından ana parametre internet ve iletişim haline geldi.  Bunun yanı sıra dokunmatik ekran teknolojilerinin gelişmesi de yeni bir işletim sistemi ihtiyacını ortaya çıkardı.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Windows 7’nin çok başarılı ve yaygın bir sistem olması Windows 8’den olan beklentileri de oldukça yüksek bir noktaya taşıyor. Günümüzün sistem ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra getirdiği pek çok özelliği ihtiyaç haline getirmeye çalışan Windows 8 her açıdan kullanım alışkanlıklarını zorlayarak ciddi anlamda değişime adapte olmayı gerektirecek gibi görünüyor. Bu durum Vista’nın başarısız olmasındaki en temel unsurdu. Ancak şuana kadar gözlemlenen Windows 8 yenilikleri tamamen farklı ve orijinal bir sistemin geldiğini gösteriyor.

Microsoft işletim sistemi piyasasının çok önemli bir kısmına sahip ve neredeyse de tekel konumunda bu nedenle Windows 8 başarısız bir satış grafiğine sahip olmayacaktır. Ancak Windows 7 gibi başarılı bir sisteme uyum sağlamış olan kullanıcıların Windows 8’e geçmek için  ciddi anlamda teşvik edilmeleri bu nedenle de uygun altyapının sağlanmış olması bir zorunluluk gibi görünüyor.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>