займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Michael Schumacher Kimdir?

michael-schumacher

Michael Schumacher üç ocak bin dokuz yü altmış dokuz yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Yedi kez dünya şampiyonu olmuş olan Michael Schumacher Alman Formula 1 pilotudur. İki bin on sezonunda Mercedes GP takımında yarışmıştır. Formula 1’in resmi olan internet sitesinde Michael Schumacher ile ilgili olarak istatiksel olarak gelmiş geçmiş Formula 1 pilotları arasında en başarılı olan pilot olarak tanınmakta ve Formula 1 tarihine en başarılı Formula 1 pilotu olarak geçmektdir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca Michael Schumacher ilk Alman Formula 1 pilotudur. Böylece Formula 1’in Almanya’da izlenmesinde ve takip edilmesinde gerçekten de büyük bir payı vardır. Öyle ki Formula 1 Almanya’da adeta bir hobi haline gelmiştir. Uluslar Arası Otomobil Fedarasyonu tarafından FIA’nın iki bin altı yılının düzenlediği ankette Formula 1 izleyecileri taradından en popüler Formula 1 pilotu olarak seçilmiştir. Michael Schumacher Formula 1 yarışlarına ilk olarak Jordan takımında başlamıştır. Daha sonra Benetton Formula takımı ile anlaşarak ilk tam sezonu olarak bin dokuz yüz doksan iki yılında kariyerindeki ilk yarışta birinciliğini elde etmiştir. Bin dokuz yüz doksan dört yılında ve bin dokuz yüz doksan beş yılında iki kez üst üste şampiyonluk elde ederek en genç çifte şampiyon olma ünvanına sahip olmuştur. Benetton Formula takımında yaşamış olduğu iki büyük şampiyonluğun ardından bin dokuz yüz doksan altı yılı sezonu ile birlikte başlamış olduğu Scuderia Ferrari kariyerinde iki bin ve iki bin dört yılları arasında beş adet şampiyonluğu elde etmiştir. Michael Schumacher en çok şampiyon olan pilot en çok yarış kazanan pilot en çok en hızlı tur atlatan pilot en çok pol pozisyonu kazanan pilot en çok puanı olan pilot ve bir sezonda en çok yarış kazanan pilot gibi ünvanları almıştır.

 

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>