займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Metabolizmayı Yavaşlatan Yiyecekler Nelerdir?

metabolizma

Metabolizma, vücudunuzun aldığı besinlerde yer alan kaloriyi enerjiye dönüştürür. Böylece halk dilinde yağ yakmış olur. Metabolizma hızınız yüksek ise yediklerinizi kolayca enerjiye dönüştürebiliyorken, metabolizma hızınız düşük ise yediklerinizden aldığınız kaloriyi yağ olarak depolar ve kilo almaya başlarsınız. Etrafımızda çoğu kişi kilo vermek için metabolizma sistemini hızlandırmak ve yediklerini hızlıca yakmak ister. Ancak bazı kişiler ise kilo almak ister. Kilo alması ise metabolizmalarının yavaşlamasına bağlı olan bu kişiler sadece belirli yiyecekleri yerler. Bu yiyecekler insanın metabolizmasını oldukça yavaşlatmaktadır.

İnsan vücudunda gerçekleşen kaloriyi enerjiye dönüştürme işlemine biz metaboliz hız diyoruz.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Metabolizma yaşı geçkin insanlarda zaten yavaştır. Onların kilo alması kolay olduğu için genelde metabolizmayı yavaşlatmak isteyen insanlar genç ve orta yaşlıdır. Özellikle zayıf ve kilo almak isteyen kesim tarafından metabolizma yavaşlaması oldukça önem taşır.

Metabolizmayı yavaşlatmak için çeşitli ilaçlar vardır. Ancak ilaçlar çoğu kişiye uygun olamayabiliyor. Çünkü kimyasal maddeleri içerdiği için, etkileri kişiden kişiye değişebiliyor. Genelde doktorlarında tavsiye ettiği gibi metabolizmayı yavaşlatan yiyecekler vardır. Bu yiyeceklerin en başında tavsiye edilmese de alkol vardır. Alkolü çay, kahve, kola gibi gıdalar takip eder.

Normal insan metabolizmasının yavaş çalışması insanın değişik hastalıklara gebe olmasını sağlar. Ne çok yavaş ne de çok hızlı olan bir metabolizma, insan sağlığı için iyi değildir.

Çevremizde doktorların dediklerine göre de metabolizmayı yavaşlatan en sık etkenler; kas kaybetmek ve susuzluktur.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>