займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Masumiyet

bebek3

Masumiyet; bir kimsenin suçsuz, günahsız, saf olması durumuna denir. Arapça sum kökünden gelmektedir. Sum kelimesi bizim bugün Türkçe’de kullandığımız suç kelimesinin ta kendisidir. “Ma-sum” kelimesi ise suçsuz anlamına gelmektedir. Genelde beyaz renkle simgeleştirilmiştir. Masumiyet, insanın istemdışı ve doğası gereği yaptığı şeylerle anılır. Doğum ve ölüm masumiyet anlarımıza örnektir. Yeni doğmuş bir bebeğin gözlerinde, dalından koparılmış bir çiçeğin solgun yapraklarında masumiyet vardır.

Son günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan ve tüm müslüman alemini karıştıran Müslümanların Masumiyeti adlı film de tam da bu konuyu ele almaktadır. Müslümanların masumiyeti adı altında müslümanlar hakkında birtakım aşağılayıcı sahneler içeren film tüm müslüman aleminin tepkisine yol açmış, çıkan isyanlar sırasında ABD’nin Libya Büyükelçisi öldürülmüştür. Mısır’ın Hürriyet ve Adelet Partisi Amerika’da yaşayan Mısırlı hristiyanlar tarafından çekilen ve Hz. Muhammed’e yoğun hakaret içeren bu film hakkında çok şiddetli tepki göstererek söz konusu filmin derhal yasaklanması gerektiğini dile getirmiştir.Filmin yayılmasından kısa süre sonra 4bin kadar Mısırlı, Kahire’deki ABD Büyükelçiliği önüne gelerek tepki yürüyüşü yapmış, elçiliğe saldırı için girişimlerde bulunmuştur.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Öte yandan söz konusu çirkin filmin oyuncularından Julia Costner, yaptığı açıklamada filmin islam karşıtı propaganda için kullanılacağının kendisine hiçbir şekilde söylenmediği, kendisinin kandırıldığını öne sürerek filmin yapımcılarını açık bir dille kınamıştır.

California’nın Bakersfield şehrinde yaşayan Cindy Lee Garcia ismindeki oyuncu da bir internet sitesine yaptığı açıklamada filmin konusunun kendisine çok farklı anlatıldığını söyledi. Kendisine yapılan açıklamada kendisinin 2000 yıl önce Mısır’da geçen Çöl Savaşçıları adlı filmde oynayacağı söylendi. Cindy Lee Garcia, yaptığı bir diğer açıklamada da filmin yapımcısını mahkemeye vermeye hazırlandığını ve pazartesi günü savcılığa suç duyurusunda bulunacağını dile getirdi.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>