займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Kumbara Çeşitleri ve El Yapımı Kumbaralar

kumbara-cesidi

Kumbara hayatımıza çocukluğumuzda giren bizim için çoğu zaman çocukluğumuzda ki maneviyatı anlatan bir eşyadır. Ancak çiftlerin ya da üniversite gençlerinin ortak kasası olarak da kullanılır. Aslında her yerde kullanılır.

Kumbaralar günümüzde çok çeşitlidir ve adeta şık bir kumbaraya sahip olmak ayrıcalık seviyesine gelmiştir. Öyle ki el yapımı kumbaralar, metal kumbaralar, porselen kumbaralar, plastik kumbaralar ve daha bir çok malzemeden ve yapılış türü ile yapılan kumbara çeşitleri vardır.

Günümüzde özellikle lisanslı kumbara üretimi ve el yapımı kumbara çeşidi rehavet görmektedir. Çünkü ikisi de bir şeyler ifade eder. Bu ifade edilenleri kısaca anlatmak gerekirse;

El yapımı kumbaralar

el yapimi kumbara 300x227 Kumbara Çeşitleri ve El Yapımı KumbaralarEl yapımı kumbaralar günümüz de mükemmel bir işçilik ile işlenen işlevselliğinden daha çok süs eşyasının en prestijlilerinden sayılmaktadır. Öyle ki iyi işlenmiş ve tasarımı iyi yapılmış bir kumbara yüzlerce Türk Lirasına alıcı bulabilir ve buna rağmen müşterilerin rehaveti çoktur. Çünkü el yapımı işçilikler müşterileri her zaman kendilerine daha özel hissettirir ve bu yüzden normal olan rakiplerine göre daha pahalıdırlar.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Üreticilerin ve markaların lisanslı kumbaraları

Bir çok markanın artık lisanslı ürünlerini görmekteyiz günümüzde. Sevilen çizgi filmin örneğin Pepee ’nin bir kumbarasını ya da dünyanın şu sıra oynadığı eğlenceli bir oyun olan Angry Birds ’ün lisanslı kumbaralarını görmek olasıdır. Bu örneklerde verdiğimiz gibi sevilen, kişiler tarafından tutulan, anımsandığında gülümseme yaratan neredeyse her şeyin artık lisanslı kumbarası yapılmaktadır. Pekala bu doğru mudur? Bunu bir örnekle açıklayalım isterseniz. Bir çocuğunuz var ve tutumlu olmayı parasını biriktirip sonrasında toplu harcamayı ve gerekli olanı öğretmeyi istiyorsunuz. Bunu sevdiği bir bilgisayar oyunu karakterinin kumbarasını alarak yapabilirsiniz. Bu çocuğunuza kişilik katacak bir ürün oluverir bir anda. Ayrıca bir çok karakterin lisanslı kumbarası evlerde ve iş yerlerinde süs eşyası olarak kullanılabilmektedir.

Lisanslı kumbaraların ve el yapımı kumbaraların kişilere hissettirdiklerini anlattıktan sonra bankalarında müşterilerine paralarını biriktirmesi gerektiğini anımsatacak bir hediye olarak vermektedir. Bu kumbaraları bankalar hem reklam hem de daha fazla kazanabilmek için bir araç olarak kullanmaktadırlar demekle yetinip tüm konumuzu toparladık.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>