займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Küçük Laptoplar; Netbooklar ve Kullanımı

netbook

Bu yazımızda Netbook kullanımından, kimlere hitap ettiğinden ve de Netbook cihazımızı en efektif nasıl kullanacağımızdan bahsedeceğiz.

Netbook gelişen teknoloji ile birlikte portatif ve iş gören bir “dizüstü bilgisayar” arayan kullanıcılara bu arayışlarında yardımcı olmak adına büyük bilgisayar üretici firmalar tarafından sunulan bir cihazdır.

Netbook’lar yüksek performans gerektirmeyen işlerde kullanmak için dizayn edilmiştir.

Fiyatları ortalama 400-1500 lira arasında değişmektedir. Kuşkusuz ki bu fiyat aralığını alınacak netbook’un donanımsal özellikleri oluşturmaktadır.

Netbooklar genellikle 10-12 inç arasında düşük çözünürlüklü ekranlara sahiptir. Boyutları bir hayli küçük olduğundan dolayı portatiflerdir.

Disk sürücüsüne sahip değillerdir ama usb giriş kısımları, hoparlör ve mikrofon girişleri ile monitör girişleri bulunmaktadır.

Netbook’lar kullanıcılarına Office belgeleri ile çalışma yapma, video izleme, müzik dinleme, internette gezinme, sosyalleşme uygulamalarını kullanma, düşük boyutlu programları kullanma imkanı tanımaktadır.

Ortalama bir netbook 2GB Ram, 500GB Hard disk, Paylaşımlı Ekran Kartı ve Intel Atom İşletim sistemine sahiptir. Ayrıca Windows 7 starter ile ön yüklü olarak satılmaktadırlar.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi gelelim netbooklarda kullanabileceğiniz ve bilgisayarınızın çalışma hızına etki etmeyecek faydalı programlara.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki skype, Windows Messenger gibi uygulamaları sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Antivürüs programı olarak Panda Cloud Antivirüs kullanımını öneririz. Bu program sisteminizi çok yormayacaktır ve arka planda çalışması bilgisayarınızın performansına etki etmeyecektir.

Video ve Müzik için GOM Player veya Splash Lite kullanmanızı öneririz.

Web Browser olarak ise Google Chrome veya Opera kullanmanız hızlı bir kullanım olanağı sağlayacaktır.

Bunun dışında Advanced System Care ve Ccleaner kullanarak bilgisayarınızı gereksiz dosyalardan arındırabilir ve performansınızı arttırabilirsiniz.

Yazımızı birkaç ipucu ve önemli bilgi ile sonlandırmak gerekirse,

-Netbook’lar gündelik kullanıma uygundur ve yüksek performans gereken işlerde sizi hayal kırıklığına uğratır.

-Netbook’lar yüksek hızlı işlemci modellerine ve yüksek RAM lere sahip olmadıkları için aynı anda birden fazla zorlu işlemi yapmakta zorlanabilirsiniz.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>