займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Kömür Tozu Nedir? Nerelerde Bulunur?

kömür tozu

Madenci firmaların kömür madenini çekme ve taşıma sırasında orta çıkan kömür tozu  bir çok alanda kullanılmaktadır. Riskli bir ürün olan kömür tozu bir çok patlama ve akciğer hastalıklarına sebep olmaktadır. Bir çok alanda kullanılması sebebiyle yine ilgi çeken ve oldukça sık ticareti olan bir üründür. Dünya ülkeleri arasında rezerv açısında büyük bir pay alan ülkemize bu yüzden de ilgi büyüktür.

Riskli bir ürün olmasına rağmen bir çok iş alanında kullanılmaktadır. Özellikle enerji üretiminde büyük rol oynayan kömür tozu, belirli bir değirmende dövülerek pudra haline getirilmektedir. Ortaya çıkan bu pudra görüntüsündeki toz termik santrallere götürülerek elektrik üretiminde kullanılmaktadır. Ayrıca sanayide demir dökümlerinde kullanılmaktadır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Ucuz ve kolay bir maden olması sebebiyle her alanda kullanılabilen kömür tozu, ülkemizde rezerv olarak büyük bir pasta payına sahiptir. Özellikle soma, Çankırı, Zonguldak gibi kömür rezervlerinin bulunduğu yerlerde bulunmaktadır.

Kömür tozu, ülkemizde genellikle hep kazalar ile gündeme gelmiştir. Bir çok yerde toz halinde olması ve herhangi bir ısı yükselmesinde alev alması ve patlaması neticesinde bir çok ölüm ve yaralanmaya sebep olmuştur.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>