займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Kışın Hafta Sonu Tatili Nerde Yapılır?

hafta sonu tatili

Kış yaklaşıyor ve bu sene kış dönemine denk gelen bir resmi tatil ne yazık ki yok. Bu yüzden kışın tatile gitmeyi seven, isteyen ve kayak yapmayı seven insanların önünde iki seçenek kalıyor, yıllık izinlerinden kullanmak ya da haftasonları küçük kaçamaklar ile kışın, karın ve kayağın keyfini sevdiklerinizle birlikte almak.

Seçenekleri incelediğinizde göreceksiniz ki, haftasonu yapılacak olan kış tatili daha mantıklı. Çünkü, kış tatilini yapabileceğiniz yerler, Kartalkaya, Kartepe, Uludağ gibi kayak merkezleri genel olarak İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlere yakın yerler ve arabayla bile üç – dört saat sürüyor, ancak yaz tatilinde gidilen yerler daha güneyde, daha uzakta oluyorlar, Bodrum, Antalya gibi yerler İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlere uzak yerler. Bu yüzden senelik izninizi kışın kullanmak daha mantıksız. Haftasonları gidip gelebileceğiniz kayak merkezleri varken yıllık izninizi yaza saklayın. Cuma akşamı işten gelip, Perşembe akşamından hazırladığınız bavulunuzu hemen kapıdan kapıp, yola çıkarsanız, gece olmadan size en yakın kayak merkezinde olabilirsiniz, özellikle de İstanbul, Ankara gibi şehirlerde. Cumartesi ve Pazar günleri iki bütün gün kayak yapabilir, sevdiklerinizle, ailenizle beraber karın, kışın keyfini çıkarabilirsiniz. Daha sonra da Pazar akşamı yine arabanıza atlayıp tekrardan evinize gelebilir, böylece bir haftasonunda, haftaiçi iş yerinizde yaşadığınız stresi iki günde atabilir ve yeni haftaya rahatlamış ve mutlu olarak başlayabilirsiniz.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Gördüğünüz gibi haftasonu kış tatili planı sizler için iki farklı şekilde faydalı. Birincisi, yıllık izninizi kışın kullanmadığınız için yazın, sıcakta çalışmayıp, deniz kenarında sevdikleriniz ile beraber eğlenerek zaman geçirmek için kullanabiliyorsunuz. İkincisi ise bir yıl içerisinde yaptığınız tatil günü sayısını arttırıyorsunuz, çünkü, yıllık izninizin yanı sıra, haftasonlarınızı da aktif olarak tatil yaparak geçiriyorsunuz. Bu da size ekstradan tatil zamanı kazandırıyor, böylece, haftasonu evde oturup televizyon izlemektense, bir kayak merkezinde kayak yapıp eğlenebilirsiniz. Bu kadar fayda varken neden yıllık izninizi yazın kullanabilecekken kışın harcayın ki? Bunun yerine haftasonu kış tatili seçeneğini değerlendirerek bu iki faydadan faydalanabilirsiniz.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>