займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Kilo Almak İçin Aşırı Şeker Tüketimi Şeker Hastalığını Tetikliyor

kilo almak

Kilo almak amacıyla arttırılan şeker tüketimi sağlığınız için oldukça olumsuz sonuçlar doğurabilir.
Şekerin vücudunuz için kalori ihtiyacını gidermesinin haricinde hiçbir işlevi bulunmamakta. Ayrıca şeker vücuttaki insülin hormonunun kandaki miktarını arttırır. Artan insülin, kan şekerinizin hızla düşmesine ve yemek yedikten kısa bir süre sonra acıkmanıza neden olur.
İhtiyacınızdan çok daha fazlasını yemenizin en önemli nedenlerinden biri, insülin salgısını arttıran bu yiyeceklerin beslenme düzeniniz içindeki yerinin fazla olmasıdır. Kilo almak isteyenler için gayet makul görünüyor(!) Ancak sorun şu ki bu tür şeker oranı yüksek gıdalardan oluşan bir diyetle, yalnızca karnınızı doyurur. Oysa vücudunuz aslında açtır. Vitaminlerden, minerallerden ve faydalı yağlardan mahrum kalır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

“Aman kan şekerim düşer, bir çikolata yiyeyim!” diye düşünmeyin. Bu şeker “bağımlılığınızı” desteklemek için ürettiğiniz bir bahanedir. Çünkü şeker tüketiminizi sıfıra indirseniz bile –pratikte imkânsızdır– vücut ihtiyacı olan şekeri yağlardan ve proteinlerden üretebilir. Vücudunuzu her maddeyi, başka bir maddeye çeviren bir kimya fabrikası olarak düşünün.

Şeker zararlı diye tatlandırıcılara yönelmek sık yapılan bir yanlıştır. Bu tür yapay kimyasalların vücut için oluşturduğu risklerin sınırları bile henüz tam olarak belirlenmiş durumda değil. Ancak uzun süreli tatlandırıcı kullanımının kansere yol açtığı konusunda uzmanların hemen hepsi hemfikirdir.

Rafine şekeri beslenme düzeninizden derhal çıkarın. Bunun yerine bal oldukça yerinde bir tercih olacaktır. Gerçek olması koşulu ile. Zira vitamin ve mineralce oldukça zengindir. Rafine şekerden daha az kalori içerir.


Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>