займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Kaybolan Nüfus Cüzdanını Çıkartma İşlemleri

nufus_cuzdanini

Nüfus cüzdanınızı kaybettiyseniz izleyeceğiniz yol şöyle olacaktır.  Nüfus cüzdanını kaybeden nüfus müdürlüklerine gitmeden önce muhtara uğrayacak, muhtardan nüfus cüzdanı talep belgesi alacaktır. Bunun için nüfus cüzdanı talep belgesinin muhtardan alabilmesi için kendisini ifade eden bir belgesi olacaktır. Yani evlenme cüzdanı gibi, ehliyet gibi o şahsın kim olduğunu gösteren belge olacaktır. Bu belgenin yanında 2 adet resim ve bunların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir ve fotokopi olmayacaktır. Resmin bir tanesini muhtara verecek ve muhtardan nüfus cüzdanı talep belgesi alacak ve oturduğu ilçenin nüfus müdürlüğüne gidecek burada ikinci resmi nüfus müdürlüğüne verecek ve nüfus müdürlüğünden yeni nüfus cüzdanını çıkaracak. Bunun için ücret ödenecektir. Nüfus cüzdanını kaybeden kişiye para cezası verilir. Bunun içinde 15 gün bekleme süresi vardır, 15 gün sonra nüfus müdürlükleri ödeyecek şahsın ismini maliyeye bildirir ve bu parayı nüfus cüzdanını kaybeden şahıstan alır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Nüfus cüzdanını kaybeden bir şahıs gazeteye ilan vermekle cezadan kurulamaz. Mutlaka cezayı öder. Gazeteye ilan vermek yerine, diyelim ki nüfus cüzdanını yangında kaybetmişsek itfaiyeden, çaldırdıysa polisten, eğer bir felakette cüzdan kaybolmuşsa kaymakamlıktan bir rapor alarak nüfus müdürlüğüne başvurduğu zaman ücret ödemez.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

1 Yorum Kaybolan Nüfus Cüzdanını Çıkartma İşlemleri

  1. NURDAN ÇAKAR diyor ki:

    KİMLİK FİYATI CEZASI İLE BİRLİKTE 145 YTL 2013 01 DEN İTİBAREN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>