займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Karnavalların Karnavalı Rio Karnavalı

rio-karnavali-11

Rio Karnavalı Dünya’nın en şöhretli ve en büyük karnavalı olarak kabul ediliyor. Brezilya’nın Rio şehrinde yapılan bu karnavala her yıl milyonlarca insan katılıyor. Her yıl Şubat ayında yapılan bu etkinlik her zaman Dünya’nın çok büyük ilgisini çekiyor.

Rio Karnavalı ilk kez olarak 1923 yılında düzenlenmek ile birlikte aslında sert kurallı olan bir etkinlik. Öyle ki bu karnavala katılanlar sadece dans etmiyor, rengarenk giysiler ile geçit yapılmıyor, orada yeni bir hayat felsefesi yaratılmaya çalışıyor.

Rio karnavalı için biraz daha bilgi vermeye devam edelim. Karnavala dans okullarının bulunduğu 2 lig katılıyor. Aslında bu ligleri klasman olarak düşünmek daha iyi olur. Ligler Rio’da ki dans okulları tarafından oluşuyor ve 1. Ligde 16 takım, 2. Ligde 18 takım bulunmakta. Bu dans okullarının hiçte azımsanmayacak kadar dansçısı bulunmaktadır ve bu sayılar 3 bin ile 5 bin arasında değişim göstermektedir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu dansçılar her sene resmi geçidin yapıldığı Sambodromo Caddesi‘nde yer almak için bütün hünerlerini tüm yıl boyunca sergiliyorlar. Resmi geçitte yer almak orada olan dansçılar için çok önemli bir olay. Önemli olmasını şu şekilde açıklayabiliriz; geçim zorluğu çeken Brezilyalılar için Rio Karnavalı’nda dans etmek bir kurtuluş olabiliyor.

Karnavalda yer alan dans okulları 1.4 km yolu ortalama olarak hiç durmadan dans ederek yaklaşık 2 saatte geçiyor. Karnavala katılan dans okulları kıyafetlerini tasarlarken sadece belirli iki rengi seçip o iki renge göre kıyafet tasarımı yapıyor.

Karnaval sonunda her dans okulunun asıl amacı Rio Karnavalı’nın o seneki  şampiyonu olmak ve yeni bir geleceğe biraz daha öz güvenli girebilmek. Karnavalın bitişi ile de neredeyse bütün Rio şehri sahillere akın ediyor. Rio Karnavalı ne zaman oluyor diye merak ediyorsanız hemen br satır aşağıda düzenlenme tarihleri bulunmaktadır.

Rio Karnavalı düzenlenme tarihleri:

2013 – 9, 10, 11, 12 Şubat

2014 – 1, 2, 3, 4 Mart

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>