займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Karikatür Sanatı ile Dünyaya Pozitif Bakabilmek

karikatür sanatı

Karikatür sözcüğü Fransızca’dan Türkçe’ye geçmiş olan bir kelimedir. Karikatür örneklerinin bilinen en eskisi olması ile ünlü Leonardo Da Vinci’nin insanların kusurlarını modele dökmek amacıyla gözlemlemesidir. Dünya üzerinde yayınlanan ilk karikatür kitabı ise İngiltere’de basılan Mary Darly’nin A book of Caricaturas isimli kitaptır. 1762 senesinde yayınlanmıştır.

Karikatür tüm dünyada en çok okunan ve insanı günlük hayatın stresinden alıp götüren son derece eğlenceli çizimlerdir. Karikatür sanatı eğlendirirken düşündüren düzenli olarak dergileri yayınlanan, sık sık televizyonlarda bile karşımıza çıkan son derece sevilen bir daldır. Karikatür Sanatı ile dolup taşan bu dergiler küçük büyük herkes tarafından takip edilmekte ve sevilerek okunmaktadır. Karikatür Sanatçısı eserini yaratırken güncel olayları ele alır ve güncel olaylar ile ilgili hepimizin ortak noktası ya da ortak derdi olan konulara değinir. Günümüzde özellikle siyasi ve sosyal hayat ile ilgili eleştirilerde bulunan karikatürler mevcuttur. Hatta bu karikatürler ana haberlerin bitiminde bile sunulmakta ve halkı hem güldürüp hem düşündürmektedir.  Karikatür Sanatı bir özeleştiridir. Yaşayış biçimimizi, düşünce şekillerimizi, geçmişten günümüze her şeyi eleştirebilen ve esprinin altında mutlaka bir öğüt ya da iğneleme yatan karikatürler mevcuttur.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

7’den 77’ye karikatür sanatı herkesin beğenisini kazanmıştır. Birçok sorun yaşadığımız çok stresli geçen bir günün etkilerinin üzerinizden atılması için bol bol karikatür okunmalıdır. Karikatür tüm stresli geçen günün ardından bizi gülümsetebilecek bir vitamin gibidir. Herkese enerji verir ve canlı tutar.

Karikatür çizenlere karikatürist denir. Bir karikatürün çizilmesi, öyküsünün belirlenmesi, güncel konuların karikatürlerde yer alması açısından sürekli izlenilip; takip edilmesi ve karikatürün öykülenmesi son derece zordur.

Karikatüristler tüm okuyucuların heyecanla bekledikleri bir karakter yaratırlar ve o karakter üzerinden karikatür sanatının en çok beğenilen kahramanını yaratabilirler.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>