займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Kalp Sağlığı İçin Faydalı 10 Besin

kalp-sagligi-icin-faydali-10-besin

Yaşınız her ne olursa olsun, kalp sağlığı konusu mutlaka dikkat etmeniz gereken bir konu olmaktadır. Özellikle, son dönemlerde meydana gelen gençlerde ki kalp krizi artışı; bir çok açıdan daha dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekmektedir. Bizlerde, hemen herkesin dikkat etmesi gereken bir konu olan beslenme konusunu, kalp sağlığı açısından ele alarak; kalbiniz için faydalı 10 besini sizlere sunacağız.

Kalp Krizinden Koruyan 10 Besin

1) Kuru Erik

Kuru erik, diğer bir çok besinden farklı olarak içerisinde fitokimyasal ve yüksek oranda lif bulundurur. Bu unsurlar ise, kalbinizi koruma konusunda oldukça faydalıdır. İmkanınız oldukça, abartı olmadan kuru erik tüketmeniz, kalbiniz için oldukça faydalı olacaktır.

2) İncir

Kalp için gerekli olan vitaminlerden A, K ve E vitaminlerini içerisinde barındıran mükemmel antioksidan besini olan incir, gerek genel beslenme ve genel sağlık; gerek kalp sağlığı konusunda oldukça faydalıdır.

3) Domates

Sodyum ve potasyum içermekte olan domates, gerek kalp sağlığı ve düzeni, gerek yüksek tansiyona karşı koruma gibi etkiler sunar. Özellikle kahvaltılarda, organik olarak domates tüketmek, bu açıdan vücudunuza ciddi oranda fayda sağlayacaktır.

4) Karpuz

Karpuz, kalp ritmi ve sağlığı konusunda en yararlı besinlerden biridir. Özellikle de yaz aylarında ki hararet durumlarında, yoğun kalp atışı durumlarında karpuz ciddi anlamda etki sunan, oldukça hafif besinlerinden biri olmaktadır.

5) Balık


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Balığın, kalp sağlığı ve genel sağlık, zihin gelişimi gibi konularda ki olumlu etkileri; hemen herkes tarafından bilinir. Bu nedenle de, haftada en az bir kez yapılacak balık tüketimi, sizlere her açıdan ciddi oranda fayda sağlayacaktır.

6) Yer Fıstığı

Bu besin, özellikle kolesterolü düşürme konusunda ciddi oranda fayda sağlar. Ara öğün olarak düzenli bir biçimde yer fıstığı tüketmeniz, bu açıdan büyük faydalar sunabilmektedir.

7) Avokado

Her ne kadar sürekli olarak bulunması mümkün olmayan bir besin olsa da, E ve B vitaminleri içermesi nedeni ile kalbe büyük faydalar sağlar. İmkânınız oldukça, arada da olsa, avokado tüketmeniz bir çok uzman tarafından önerilmektedir.

8) Elma

Elma, özellikle ara öğün olarak tüketilmesi mümkün olan; kalp ritmi konusunda etki sunan bir meyvedir. Diğer bir çok sağlık unsuru konusunda olduğu gibi, düzenli ve organik elma tüketimi her açıdan sizlere fayda sağlayacaktır.

9) Yeşil Sebze

Bir çok yeşil sebze, içerdiği farklı vitaminler ve doğal beslenme konusunda; kalbin daha sağlıklı çalışmasına etki sunar. Bu nedenle de, yemeklerinizde yeşil sebzeye düzenli bir biçimde ağırlık vermeniz oldukça önemlidir.

10) Su Tüketimi

Daha önce bir çok sağlık konusunda ele alınan su, kalp çalışması ve kalp sağlığı gibi genel konularda da oldukça önemlidir. Bu nedenle de; mutlaka bilinçli bir biçimde günlük su tüketimi gerçekleştirmeniz, sizlere kalp ve genel sağlık açısından büyük faydalar sağlayacaktır.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>